|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

УРЕДНИЧКИ ИЗБОР

Рецепт за долг брак

Автор: Редакција Рингераја | 30.11.2017
image

Кога двете лица кои ги ставивте ќе добијат сребренкаст сјај и кога ќе им се појават бразди на кората, колачот е готов. Посладок нема да пробате никогаш

ДА НАПРАВИМЕ САМИ

Колач кој го освои светот

Автор: Редакција Рингераја | 19.6.2015
image

Колач кој го освои светот со повеќе од 50 милиони прегледи

image

Ако не сте особено вешти во кујната и не ви се занимава со тешки рецепти, но имате желба да приготвите нешто слатко и вкусно за Нова Година, следете го овој лесен пример!

image

Намалувањето на нивото на хемоглобин во крвта, независно од бројот на црвените крвни зрнца (еритроцити), ја намалува можноста на крвта да пренесува кислород до органите и доведува до анемија

image

Како да подготвите вкусен и здрав оброк со производи на Натура?

image

Грипот полека но сигурно започнува да ги посетува нашите домови. Рецептот кој денес ви го нудиме нема да има многу добар вкус, но ќе ви понуди одлична заштита.

image

Наскоро ќе приготвувате баклава? Некој ќе каже, тоа е показател за вистинска домаќинка. Сите домаќинки имаат различни рецепти, секој додава нешто ново, посебно, крие некоја мала тајна која ја кажува само на следниот наследник на кујната во семејствот

image

Како изгледа еден обид да се направат Божиќни колачиња? И што да направите кога ќе се откажете од печењето колачи во присуство на мали деца? :)

УРЕДНИЧКИ ИЗБОР

Идеален Новогодишен пијалок - бејлис!

Автор: Редакција Рингераја | 31.12.2013
image

Бејлис - прекрасен кремаст ликер, идеален за Новогодишната ноќ!

ДА НАПРАВИМЕ САМИ

Совршена лазања торта

Автор: Редакција Рингераја | 12.12.2013
image

Лазања тортата е нешто што ќе го обожавате оваа зима!

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Движења на бебиња.
пеперутка16

Во која недела од бременоста почнавте да ги чувствувате движењата на бебето?