|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Направете моќен рецепт кој ќе ве штити од грип

www.doktori.mk, 13.2.2014
Грипот полека но сигурно започнува да ги посетува нашите домови. Рецептот кој денес ви го нудиме нема да има многу добар вкус, но ќе ви понуди одлична заштита.
Клучни зборови:

image
/11


 

 

Што ви е потревно за овој рецепт?

  • Три чаши сок од свежо исцеден портокал
  • 100 грама сок од свежо исцеден лимон
  • Две лажици природен мед
  • 4 главици лук
  • Половина лажица куркума
  • Половина лажица мелен лут пипер
  • 2 лажици изрендан ѓумбир

 

 

Како да го подготвам и консумирам?

Едноставно и лесно. Сите овие состојки ставете ги во блендер, се додека не се добие хомогена течна смеса. Течноста ставете ја во шише и задолжително чувајте ја во ладилник. Консумирајте секое утро по една чаша од смесата. Ќе се почувствувате како секое утро да голтате вистинска енергетска бомба. Доколку редовно го користите ќе ја забележите разликата на вашето здравје оваа и претходната сезона. Овој рецепт особено е поволен за стари лица и лица со слаб имунитет.

 

 

doktori.mk.logo

 

 

 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Не постои врска меѓу вакцината МРП и аутиз...
Нова голема студија од Данска покажува дека нема поврзаност меѓу вакцините против морбили, рубеола и паротитис (МРП) со ...
4
Дали бебето чувствува болка во текот на ра...
Постојано се зборува за тоа што доживува мајката за време на породувањето и низ какви промени поминува, а знаете ли низ ...
3
Чести проблеми поврзани со исхраната на де...
Железодефициентната анемија е чест нутритивен проблем, особено кај оние деца кои не добиваат добар извор на железо од тв...
3
Ова се симптомите на колики кај бебињата
Инфантилните колики или грчеви се манифестираат кај децата без разлика на полот, во рана возраст, со неконтролирано плач...
3
Анкета

Големината на градите по доењето.
пеперутка16

Дали вашите гради останале исти по доењето или се помали/поголеми од пред бременоста и доењето?