|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Кога двете лица кои ги ставивте ќе добијат сребренкаст сјај и кога ќе им се појават бразди на кората, колачот е готов. Посладок нема да пробате никогаш
Клучни зборови:

image
/11


 

Состојки:

 1. Две возрасни личности со доволно познавање на себеси, со желба да се здружат за да напредуваат и да се способни да се менуваат.
 2. Една страст
 3. Една заљубеност
 4. Два јазици без влакна
 5. Четири уши кои слушаат
 6. Две усти кои умеат да замолчат
 7. Дваесет и четири кнедли
 8. Една кафена лажица тајни
 9. Една супена лажица амбиции
 10. Две пакувања заеднички желби
 11. Свеж издувен вентил
 12. Хоби по вкус
 13. Заеднички моменти повеќе отколку само јадење супа

 

Подготовка:

Од садот во кој ќе ги мешате состојките, исфрлете ги предрасудите, очекувањата, стравот и варете да температура од 100 степени, во времетраење од една година. Во чист сад ставете ги првите 3 состојки  од списокот. ?замесете ги и ставете ги да отстојат на собна температура, барем една година.

Кога тестото доволно ќе отстои, премесете го и оставете го да кисне, додека не дојде до врвот на садот. За да не претече, ставете ги состојките од листата под реден број 4 и 9 и повторно премесете. Оставете го тестото да отстои додека не позелени.

Кога ќе стане автентично, пробајте го тестото. Ако не е доволно кисело, оставете го да отстои додека од него не ви се собере устата и не добиете киселини во желудникот. Потоа ставете ги и последните четири состојки.

Штом ќе го измесите уште еднаш, ставете го во рерна на умерена температура и внимавајте да не се исуши, или да не загори. Кога двете лица кои ги ставивте ќе добијат сребренкаст сјај и кога ќе им се појават бразди на кората, колачот е готов.

Посладок нема да пробате никогаш.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Најнови трендови во детската мода - 2011
Детските и модни трендови за оваа пролет 2011 ќе бидат со природни корални и морски бои , стил и силуета на 70’те , но ...
9
Сексот ги намалува маснотиите!
Добриот секс е нешто што го посакуваат и мажите и жените. Но освен што сексот нуди уживање и опуштање за двајцата партне...
9
Поддржуваме мали бизниси: J.J JOY TOY
Во морето од креативни Инстаграм профили, неколку се издвојуваат од останатите и уште од прв поглед освојуваат симпатии....
4
Ѕирнете во кујната на @my_little_kitchen_s...
Често на нашиот сајт може да ги сретнете рецептите кои со нашите читатели несебично ги споделува @my_little_kitchen_stor...
3
Анкета

Животот
пеперутка16

Кој период од вашиот живот бил најубав досега?