|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Верни на вкусот на модните зависници, Bella ја најавува новата сезона подинамично од кога било

РАЗВОЈ НА ДЕТЕТО

Децата и пролетниот замор

Автор: Редакција Рингераја | 28.3.2017
image

Пролетниот замор е вообичаен не само за возрасните, туку и за децата. Дознајте кои се најефикасните средства кои го ублажуваат заморот и нервозата кај најмалите

БОЛЕСТИ И СИМПТОМИ

Како крлежите стигнуваат до децата?

Автор: Редакција Рингераја | 21.5.2013
image

Штом затопли – ете ги крлежите! Тие се потенцијални преносители на заразни болести, па не е лошо да научиме да се заштитиме од нив, но и да научиме како да постапиме правилно, кога ќе ги најдеме на кожата од детето

СЕМЕЈНО ЗДРАВЈЕ

Пролетта е време на алергии

Автор: Редакција Рингераја | 17.4.2013
image

Понекогаш телото погрешно ги толкува безопасните работи од околината (нпр. полен) и покренува невообичаено бурна одбранбена реакција. Таквата реакција на преосетливост се нарекува алергија

УРЕДНИЧКИ ИЗБОР

Стигна пролетта! Расположете се

Автор: Редакција Рингераја | 21.3.2014
image

Доколку овој прв пролетен ден се уште не Ве орасположил, ние Ви нудиме пет едноставни трикови за подобро расположение

image

Сперматозоидите се најздрави во текот на зимата и раната пролет, па заради тоа најмногудеца се раѓаат во есен утврдија израелските научници

image

Играчки - прегратки за своите врсници во детските болници изработија и дечињата од детските градинки „Мајски цвет“ и „Пролет“ во Битола. А на Битолското Чупе ? покажаа колку силно знаат да гушкаат и да дарат љубов

АКТИВНОСТИ НА ОТВОРЕНО

Стигна пролетта! Добредојде!

Автор: Редакција Рингераја | 20.3.2012
image

Утрово во 6:11 часот започна пролетта на земјината полутопка. Истовремено, на јужната земјина полутопка започна есента

АКТИВНОСТИ НА ОТВОРЕНО

Зошто е пролетта време за љубов?

Автор: Барбара, Редакција Рингераја | 22.3.2011
image

Птиците пеат, цвеќињата се во полн цут, луѓето насекаде се вљубуваат, тоа МОРА ДА Е ПРОЛЕТ!

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Големината на градите по доењето.
пеперутка16

Дали вашите гради останале исти по доењето или се помали/поголеми од пред бременоста и доењето?