|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Англичаните имаат израз за свекрвите - "monster in low" ( во превод "чудовиште по закон") и тоа не е без причина

image

Дали се сомневате дека свекрвата не ве обожава, без оглед на тоа што вашиот партнер мисли поинаку? Иако е лесно да се создаде цело сценарио на заговор во вашата глава, ние ви носиме знаци што ќе ја „разоткријат“

image

Иако вам можеби ви се чини дека свекрвата сака само да ви „соли памет“, не сте сосема во право. И на свекрвите им е тешко да се прилагодат на промените, но нивните намери се секогаш најдобри

image

Моментот на посакување добредојде на новиот член во вашата фамилија, малиот јунак или малата принцеза, е бесценет. За првпат се остварувате како мајка

ШМИНКА

Видео: Снаа која ја подмлади свекрвата

Автор: Редакција Рингераја | 18.1.2016
image

Свекрвата по име Фен конечно прифатила да учествува во мејкап трансформацијата која и ја направи нејзината снаа

ОДНОСИ ВО СЕМЕЈСТВОТО

Мир со свекрвата?

Автор: Редакција Рингераја | 15.1.2016
image

Има снаи кои ја сакаат свекрвата речиси колку сопствената мајка (дури и повеќе!). За жал, ова е исклучок. Обично односите меѓу свекрвата и снаата не се добри и често го загорчуваат животот и на двете страни

УРЕДНИЧКИ ИЗБОР

Топ 10 најголеми навреди од свекрвите!

Автор: Редакција Рингераја | 18.12.2014
image

Не си љубител на фудбал?! Па да, тој спорт го сакаат паметни луѓе. Дали си вежбала балет? Се гледа, балерините внимаваат на своето тело. Ова се навреди кои навистина ги изговориле свекрви. Ги одбравме “најдобрите”

ОДНОСИ ВО СЕМЕЈСТВОТО

Најлошите типови на свекрви

Автор: Редакција Рингераја | 5.9.2014
image

Недај Боже да налетате на нив!

МАМИНО КАТЧЕ

Најчести грешки кои ги прават свекрвите

Автор: Редакција Рингераја | 2.8.2016
image

Кога синот ќе одлучи да заснова семејство, многу мајки тешко се навикнуваат на новонастанатата ситуација и улогата на свекрва. Ова се најчестите грешки кои ги прават тогаш...

image

Не е тајна дека односот меѓу снаата и свекрвата е еден од покомплицираните и затоа треба да се биде исклучително внимателен во комуникацијата. Психотерапевтката Деана Браун, која напишала цела книга, открива како да изградите добар однос со свекрвата

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

da se vika?
petra27

Ke imame bliznaci...zensko i masko....za maskoto ime nemame ideja no za zenskoto imame tri....help

bisera (65%)

karina (33%)

bona (3%)


Број на сите гласови: 155

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!