|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

СЕМЕЈНО ЗДРАВЈЕ

Предлог за здрав појадок: Овесна каша

Автор: Редакција Рингераја | 4.2.2018
image

Овесната каша се подготвува многу брзо и едноставно.Одзема само 5-10 минути од времето

image

Една од утринските недоумици на секој родител е што да им послужи за појадок на своите деца, а да биде здраво и хранливо

ИСХРАНА

Што јадат децата низ светот за појадок?

Автор: Редакција Рингераја | 19.1.2015
image

Фасцинантен фото доказ за тоа што јадат децата низ светот за појадок, во седум различни култури

ИСХРАНА

Појадок кој ќе ви помогне да ослабите

Автор: Редакција Рингераја | 10.6.2014
image

Ако се прашувате како да ослабите, најбезболен начин е да го промените начинот на кој појадувате. Звучи неверојатно, но успешно е

image

Нова студија на истражувачите од Хебрејскиот Универзитет во Ерусалим и Универзитетот во Тел Авив, покажува дека добриот појадок може да има позитивно влијание на жените кои имаат проблем со плодноста

image

Последното истражување направено во Универзитетот во Пенсилванија САД, покажува дека децата кои имаат редовен појадок имаат поголем коефициент на интелигенција од оние кои не внимаваат многу на појадокот

image

Појадокот е, веројатно, најважната навика на исхрана, која детето мора да ја здобие во својот живот.

СЕ ЗА МАМИЧКА

Чоколадо за појадок, одлично за слабеење

Автор: Редакција Рингераја | 16.2.2012
image

Израелските научници откија дека слаткиот појадок, како на пример чоколадна торта, колач или пудинг може да помогне за намалување на килограмите. Имено овој појадок содржи доста калории, но и протеини и јаглехидрати

image

Појадокот е всушност најважниот и најкорисниот оброк во денот, освен ако не се состои од благо бело пециво.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

zlato
bilbilce

koe zlato go preferirate poveke

zolto (29%)

belo (71%)


Број на сите гласови: 79

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!