|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Кога некој ќе ме погледне во бикини на плажа, неизбежно погледнува во 20 см долгата вертикална лузна која се протега до папокот. Таа една лузна, во себе носи длабочина на четири засеци -три за трите породувања со царски рез и еден од зафатот за илеус

ПОСВОЈУВАЊЕ

Приказна за Мајмире, која ќе ве расплаче

Автор: Редакција Рингераја | 28.6.2018
image

Мајмире Исмаил имала пет деца, но само едно и преживеало. Згрижила девојче кое имало сплескана главичка, искривени нозе и не можело да оди

ПРИКАЗНИ ОД ДОЕЊЕ

Искрена, моќна порака на една мајка

Автор: Редакција Рингераја | 9.11.2016
image

Што кога не можете да доите?

image

Тоа ме скрши. Буквално почувствував како срцето ми пука од тага, откако ја слушнав таа приказна. Таа ноќ на ќерка ми цврсто и ветив...

image

Натали Морган заспа една септемвриска ноќ, чувствувајќи ја својата неродена ќерка, Еленор Џосефин како клоца во стомакот. Кога следното утро се разбуди, знаеше дека нешто не е во ред...

image

Пред петнаесет години станав мајка за прв пат и моето патување со доењето започна. Низ раѓањето на пет деца и со мали паузи меѓу бебињата, јас дојам веќе дванаесет години. И сега на тоа патување му дојде крајот...

ВИДЕА

Неверојатната приказна за Дени и Томи

Автор: Редакција Рингераја | 20.11.2014
image

Оваа неверојатна приказна, која беше прикажана во шоуто на Елен Деџенерис, ќе ги стопли вашите срца

image

Како секоја добра мајка, кога Карен дозна дека е бремена, направи се за да го подготви својот 3-годишен син Мајкл, за доаѓањето на бебето. Тие дознаа дека е девојче и ден по ден, ноќ по ноќ, Мајкл и пееше на својата сестра во стомакот на мама

ВИСТИНСКИ ПРИКАЗНИ

donatela: Ве молам помогнете ми!

Автор: Редакција Рингераја | 14.4.2014
image

Би сакала со некого да ја споделам мојата тажна приказна во обид да добиеме второ дете

image

Една вечер таткото и рекол на расплаканата мајка: ‘’Вака не може повеќе драга. Мислам дека дојдовме до крајот, нашиот син може да го спаси само чудо.’’ Девојчето слушаше се', сокриено во аголот на собата...

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

/
Jana9

Koj od navedenive proizvodi najmnogu gi jadat vasite deca?

Sirenje (25%)

Pavlaka (38%)

Kaskaval (25%)

Urda (0%)

Kiselo mleko (12%)

Zdenka (0%)


Број на сите гласови: 8

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!