|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

ЗАНИМЛИВОСТИ

Куќичка од чоколадо направена во Париз

Автор: Редакција Рингераја | 7.2.2019
image

Зачекорете во светот на бајките. Куќичка од чоколадо во стилот на Јованче и Марика, направена во Париз

СЕМЕЈНО ЗДРАВЈЕ

Чоколадо и вино за здраво срце?!

Автор: Редакција Рингераја | 23.3.2017
image

Кои храни како влијаат на нашиот организам?

ИСХРАНА

Др. Радловиќ: Не им давајте чоколадо на децата

Автор: Редакција Рингераја | 8.11.2016
image

Парче леб намачкано со свинска маст и црвена пипер одозгора е далеку поздрава храна од млечното чоколадо, изјавува Др. Недељко Радловиќ, педијатар во детската универзитетска клиника и претседател на секцијата на педијатри во Србија

image

Писмо до господинот на касата: Се надевам дека повеќе никогаш, никому нема да му го направите истото, бидејќи и да се понудевте вие да ја купите, мојата гордост тоа немаше да го дозволи

ВИДЕА

Чудесна оптичка илузија на руско чоколадо

Автор: Редакција Рингераја | 21.12.2015
image

На интернет се појави снимка од ФЕНОМЕНАЛНА оптичка илузија која настанува кога омотот од познатото руско чоколадо Аленка, благо ќе се завитка

image

Дознајте повеќе за волшебната бајка на печатеното чоколадо, сега достапно и во Македонија!

ИСХРАНА

Кога да почнеме да даваме чоколадо на детето?

Автор: Редакција Рингераја | 5.12.2014
image

Чоколадото е омилен продукт на децата, но родителите знаат дека тоа не е најздрав избор за детското мени. Кога може да почнеме да даваме чоколадо на детето, без да влијае штетно на неговото здравје?

ПРЕВЕНТИВА

Најслатко решение за смирување на кашлица

Автор: Редакција Рингераја | 21.11.2014
image

Уште една причина повеќе за почесто да јадете чоколадо е неодамнешното истражување на Британскиот национален здравствен сервис, кој потврдува дека чоколадото помага во смирување на хронична кашлица

ИСХРАНА

Чоколадото и бременоста

Автор: kidsarelovely.com | 13.5.2014
image

Како чоколадото помага да се роди среќно дете?

МАМИНО КАТЧЕ

Чоколадото и јас

Автор: www.doktori.mk | 20.1.2014
image

Кога ќе знаете чоколадото да го земете на поинаков начин, сте научиле да го живеете поинаку и животот, едноставно со задоволство и радост, затоа што им давате поинакво значење на малите нешта! Токму малите нешта и ние во миговите, живот значат!

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Работа.
пеперутка16

Кога почнавте да работите по породувањето?