|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

УРЕДНИЧКИ ИЗБОР

"Хурем" се сели во Македонија?!

Автор: Редакција Рингераја | 16.4.2015
image

Познатата турска актерка Мерјем Узерли(31) која се прослави по улогата на Хурем Султан во популарната серија „Сулејман Величенствениот“ наскоро ќе се пресели во Македонија каде што ќе го снима својот најнов филм

image

Во 1989-1990 година, кога завршува социјалистичкото уредување, кога СФРЈ се распадна и кога на просторите на СФРЈ има воени дејствија, во Република Македонија се втемелува партиски плурализам и се одржаа првите повеќепартиски избори.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Dali?
Jana9

Dali gi koristevte svedskite peleni?

Da (50%)

Ne (25%)

Malce (25%)


Број на сите гласови: 4

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!