|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

ДНЕВНИК НА ТРУДНИЦИ

Дали да возите додека сте бремена?

Автор: Редакција Рингераја | 10.1.2012
image

Се смета дека жените се сигурни и внимателни возачи. Но постои еден период во животот кога ритамот на живот и секојдневните активности треба да се прилагодат на новонастанатата состојба.

image

Денешното темпо и начин на живеење бара голема мобилност. Голем дел од нашето време го поминуваме во автомобил,посебно со автомобил ги превезуваме и нашите деца.

БЕЗБЕДНОСТ НА ДЕЦАТА ВО АВТОМОБИЛ

Воздушно перниче

Автор: Редакција Рингераја | 25.10.2010
image

Воздушното (сигурносното) перниче во автомобилот, лесно може да ја загрози безбедноста на детето

БЕЗБЕДНОСТ НА ДЕЦАТА ВО АВТОМОБИЛ

Врзете се и возете!

Автор: Редакција Рингераја | 25.10.2010
image

Сигурносниот појас е најефикасна направа за заштита на патникот во автомобилот и во останатите превозни средства, и најдобро е кога сите патници и деца доследно би го користеле

image

Играчките, боиците, чадорот, сликичките и ранците се додатоци за дете кои го носиме со нас кога тргнуваме на пат,се со цел да им овозможиме на децата поголема удобност при патувањето и разбивање на монотонијата.

image

Искуствата покажуваат дека најголемиот дел од повредите кои можат да се случат, најдобро можат да ги спречат родителите. Најлесно можеме да спречиме повреда на нашите деца, со правилно поставено седиште во автомобил.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Што преферирате?
babyhope

Што повеќе сакате да се напиете?

Кафе (61%)

Чај (8%)

Вода (31%)


Број на сите гласови: 72

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!