|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

ПОРОДИЛНИ ПРИКАЗНИ

MajaKojc: Мојата породилна приказна

Автор: Редакција Рингераја | 22.6.2016
image

Моментот кога јас се претворив во “ние”

ПОРОДИЛНИ ПРИКАЗНИ

taanjee: Мојата породилна приказна

Автор: Редакција Рингераја | 16.6.2016
image

Моментот кога јас се претворив во “ние”

ПОРОДУВАЊЕ

Ki4iko: Мојата породилна приказна

Автор: Редакција Рингераја | 30.3.2015
image

Моментот кога јас се претворив во “ние”

image

Солзите течат додека го пишувам ова, кое го потиснав во некое забаталено ќоше од мојата глава. Можеби така е подобро. Можеби заради тоа ми требаше толку време за да ја напишам својата приказна

ПОРОДИЛНИ ПРИКАЗНИ

Tajci_pp: Мојата породилна приказна

Автор: Редакција Рингераја | 30.10.2014
image

Моментот кога јас се претворив во “ние”

ПОРОДИЛНИ ПРИКАЗНИ

sandriana RR: Мојата породилна приказна

Автор: Редакција Рингераја | 25.9.2014
image

Моментот кога јас се претворив во “ние”

ПОРОДИЛНИ ПРИКАЗНИ

lady_bug: Мојата породилна приказна

Автор: Редакција Рингераја | 30.6.2014
image

Моментот кога јас се претворив во “ние”

ПОРОДИЛНИ ПРИКАЗНИ

Snow Queen: Мојата породилна приказна

Автор: Редакција Рингераја | 24.2.2014
image

Моментот кога јас се претворив во “ние”

ПОРОДИЛНИ ПРИКАЗНИ

Melanija: Мојата породилна приказна

Автор: Редакција Рингераја | 10.2.2014
image

Моментот кога јас се претворив во “ние”

ПОРОДИЛНИ ПРИКАЗНИ

Srcuska4: Мојата породилна приказна

Автор: Редакција Рингераја | 28.10.2013
image

Моментот кога јас се претворив во “ние”

СТРАНА 1 ОД 11


Анкета

сопругот сакаше
macka

вашиот сопруг сакаше вашето прво дете да биде

момче (69%)

девојче (31%)


Број на сите гласови: 101

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!