|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

14 години од смртта на Тоше Проески

Автор: Редакција Рингераја | 16.10.2021
image

Денес се навршуваат 14 години откако македонскиот пејач Тоше Проески загина во сообраќајна несреќа кај Нова Градишка. Балканскиот Елвис Присли, како што го нарекоа BBC News, не напушти на 26 -годишна возраст, оставајќи неизбришлива трага како човек

Велики четврток

Автор: Редакција Рингераја | 29.4.2021
image

Денеска е Велики четврток. Велики четврток е четвртиот ден од Страсната седмица пред Велигден. Велики Четврток е нарекуван уште - чисти четврток и во верски план е запишан од клучни библиски моменти

Цветници - предвесник на Велигден

Автор: Редакција Рингераја | 25.4.2021
image

Празникот Цветници познат уште и како Цветоносна недела и Врбица, секогаш е една недела пред Велигден и се празнува во спомен на влегувањето на Исус Христос во Ерусалим

Пред Божиќ, за Божиќ, кај и да си, дома да си!

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 7.1.2021
image

Божиќ е највеселиот од сите христијански празници и се слави 3 дена.За Божиќ се празнува денот на раѓањето на Исус и се прославува на 7-ми јануари.Овој ден традиционално се празнува во кругот на семејството, не се оди на гости и не доаѓаат гости

Велигденски обичаи, традиција и значење

Автор: Редакција Рингераја | 4.4.2018
image

Велигден, Денот на Воскресението Христово, не е само најголемиот, туку и најстариот христијански празник, кој се празнува од II век. Тој е суштината на христијанството, потврда и на самата вера

Бадникова трпеза

Автор: Редакција Рингераја | 5.1.2018
image

Како и од сите останати слави и празници, така и од овој, неразделив дел е секако трпезата. Трпезата која што се приготвува за овој празник е многу различна од онаа за другите празници. Погледнете што се треба да има на Бадниковата трпеза

Видео: Документарен филм за Тоше Проески

Автор: Редакција Рингераја | 8.2.2015
image

Шест часа до небото е документарниот филм за Тоше Проески, кој вчера премиерно беше емитуван на програмата на „Ал Џезира Балканс“. Погледнете го

Бог се јави! Навистина се јави

Автор: Редакција Рингераја | 19.1.2015
image

Покајте се, оти се приближи Царството Небесно

Честит Рамазан на Исламските верници!

Автор: Редакција Рингераја | 28.7.2014
image

Верниците од исламската вероисповед денес го слават верскиот празник Рамазан Бајрам со кој завршува светиот месец Рамазан и се означува крајот на едномесечниот пост

Честит празник "Воскресение Христово - Велигден!"

Автор: Редакција Рингераја | 4.4.2018
image

Воскресението Христово, Велигден е најголемиот празник за православните христијани, наречен - Празникот на сите празници. Воскресението на Исус Христос е најголемото случување во историјата на човечкиот род

СТРАНА 1 ОД 7


Анкета

кравјо млеко пред наполнета 1 год.
cucamaca

Дали би му дале на детето кравјо млеко пред да наполни 1 год.

да (59%)

не (41%)


Број на сите гласови: 54

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!