|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Секојдневната рутина на миење раце и лице ќе стане забавна навика за најмилите и сето тоа придружено со еден многу препознатлив мирис!

image

Логона колекцијата за бебиња е произведена од вниматено одбрани природни органски состојки кои ја хранат и штитат чувствителната бебешка кожа

Совети за подготовка на градите за доење

Автор: Редакција Рингераја | 30.9.2020
image

Во бременоста се развиваат и млечните канали и млечните меурчиња, а промените се случуваат и на брадавиците кои стануваат набрекнати и чувствителни. Градите се подготвуваат за доење, кое ќе следи веднаш по породувањето

“Грешки” кои ги правиме со новородените бебиња

Автор: Редакција Рингераја | 26.5.2021
image

Никој не знае како да биде родител, се додека не добие бебе. Повеќето родители ќе ви кажат дека правеле погрешни работи во одгледувањето на бебето, бидејќи не знаеле подобро...

image

Во производството максимално користевме состојки од природно потекло како и масла посебно развиени за нега на кожата на новороденчиња.Како резултат добивме екстремно благи производи погодни за бебиња, од првиот ден на животот со благ мирис на ванила

Природно со љубов - Саносан козметика за бебе

Автор: Редакција Рингераја | 10.11.2014
image

Божествената моќ на природата отсекогаш била инспирација за развој на Саносан производите. Природата, традицијата а со тоа и благосостојбата се најважни фактори за чувствителната кожа на мајките и бебињата

Дали повивањето е корисно за бебето?

Автор: Редакција Рингераја | 19.9.2013
image

Повиеното бебе е помирно и подолго спие. Меѓутоа повивањето има и свои лоши страни...

Одвикнување од пелени со свиркање

Автор: Редакција Рингераја | 12.9.2013
image

Може да ви звучи смешно, но со свиркање на бебето можете да му помогнете да се одвикне од пелени и пред да прооди

Фото: Изглед на столицата кај доени бебиња

Автор: Редакција Рингераја | 20.8.2013
image

Во прилог е сликовит приказ како треба да изгледа нормална столица кај доени бебиња, како да знаеме дали бебето е гладно или болно

Подготовка и чување на млекото во лето

Автор: Редакција Рингераја | 5.8.2018
image

Високите температури кои ни претстојат наметнуваат многубројни грижи и прашања во врска со безбедната подготовка и чување на млекото. Тука ќе ги разгледаме случаите кога мајката дои и кога го храни бебето со адаптирано млеко

СТРАНА 4 ОД 7


Анкета

Име за женско дете
Jana9

Кое од овие неколку наведеи имиња ви се допаѓа?

Јана (43%)

Ангела (17%)

Милена (12%)

Магдалена (8%)

Симона (8%)

Стефанија (11%)


Број на сите гласови: 72

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!