|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Се за новите Evy baby пелени

Evy baby, 12.5.2015
Единствени пелени кои се потврдени од страна на мајките дека остануваат суви, со крем кој е одобрен од страна на Здружението за Педијатриска Дерматологија

image
/11


 

Evy Baby, пелени чиј крем е одобрен од страна на Турското Здружение за Педијатриска Дерматологија, бидејќи делува превентивно и спречува осип.

Комплетно објаснување:

Според резултатитре на глобалното истражување на тема пелени, довербата е најважната катактеристика за мајките ширум светот, во ситуации кога бираат и се одлучуваат  за купување на производи и брендови за своето бебе. Ова е причината зошто се одлучивме заедно со Здружението за Педијатриска Дерматологија да работиме на  развивање на довербата на мајките во пелените Evy Baby. Во истражувањето беа вклучени експерти во познавање на бебешката кожа, кои дадоа сертификат дека кремот во бебешките пелени спречува појава на осип.

 

1

 

Пелени за новороденче

Вашето бебе само што ги отвори очите и го погледна новиот свет. Секако, вие сте тука за да му обезбедите најдобри и најудобни пелени за неговото малечко тело.

Со посебно развиена големина “Newborn”, за новороденчиња, Evy baby ја презеде грижата за вас и за вашето бебе.

Добредојде бебенце

Пелените “Newborn” за новороденчиња и “Мини” припаѓаат во сегментот на пелени Добредојде бебенце и се препознатливи по пакувањето во жолта боја. Овој вид на пелени се посебно дизајнирани за чувствителната кожа на вашето новороденче и не содржат никакви хемиски бои. Исто така имаат специјално перфориран горен внатрешен слој, заради течната столица на вашето новороденче.

“Newborn” за новороденчиња: 2-5 килограми

Со Evy baby апсорбирачката текстура на горниот внатрешен слој пелени, течната столица на новороденчето брзо се спроведува во долните слоеви на пелените. Внатрешната, мека страна на пелената, како памук, обезбедува кожата на вашето бебе слободно да дише, односно да има свеж воздух. Заштитните бариери и еластичните краеви  на пелената, спречуваат било какво истекување на содржината од пелените.

 

2

 

Evy baby Мини пелени

Во текот на првите месеци од животот, вашето бебе расте и се развива со неверојатна брзина и ќе морате да ја замените големината на пелените, која ја користите за него/неа.

По големината “Newborn”, за новороденчиња која вашето бебе ја користеше веднаш по раѓањето, Evy baby мини пелените ќе му овозможат максимален комфор и спокојство.

Добредојде бебенце

Пелените “Newborn” за новороденчиња и “Мини” припаѓаат во сегментот на пелени Добредојде бебенце и се препознатливи по пакувањето во жолта боја. Овој вид на пелени се посебно дизајнирани за чувствителната кожа на вашето новороденче и не содржат никакви хемиски бои. Исто така имаат специјално перфориран горен внатрешен слој, заради течната столица на вашето новороденче.

Мини 3-6 килограми

Новите Evy baby еластично комфорни пелени се потанки и поудобни заради својот 7 Total Komfort System. Сега бебињата се слободни да се движат како сакаат, благодарение на Evy baby еластичните страни. Evy baby мини пелените обезбедуваат максимална сувост на пелената, дури и по продолженото користење. Кожата на вашето бебе е секогаш сува и секогаш имаможност за пристап на свеж воздух заради меката, надворешна памучна структура.

 

3

 

Evy baby Миди пелени

Evy baby пелените остануваат на вашето бебе во месеците кога се појавуваат првите насмевки на бебето.

Лесни чекори

Midi, Maxi и Junior пелените припаѓаат во групата “Лесни чекори” и се одликуваат со колорна текстилна надворешна структура и еластичност на предниот дел. Различните забавни јунаци од цртаните филмови на надворешната  предна страна на пелената, им овозможуваат на мајките непречено да го преслечат бебето, додека тоа си игра со друга пелена.

Midi: 5-9 килограми

Новите Evy baby еластично комфорни пелени се потанки и поудобни заради својот 7 Total Komfort system. Сега бебињата се слободни да се движат како сакаат, благодарение на Evy baby еластичните стабилизатори од страните. Evy baby Midi пелените обезбедуваат максимална сувост на пелената, дури и по продолженото користење. Кожата на вашето бебе е секогаш сува и секогаш има можност за пристап на свеж воздух, заради меката надворешна памучна структура.

 

4

 

Evy baby Maxi пелени

Evy baby Maxi пелените ви даваат можност посреќно и помирно да уживате повеќе часа со бебето кое расте.

Лесни чекори

Midi, Maxi и Junior пелените припаѓаат во групата “Лесни чекори” и се одликуваат со колорна текстилна надворешна структура и еластичност на предниот дел. Различните забавни јунаци од цртаните филмови на надворешната  предна страна на пелената, им овозможуваат на мајките непречено да го преслечат бебето, додека тоа си игра со друга пелена.

Maxi: 8-18 килограми

Новите Evy baby еластично комфорни пелени се потанки и поудобни заради својот 7 Total Komfort Sistem. Сега бебињата се слободни да се движат како сакаат, благодарение на Evy baby еластичните стабилизатори од страните. Evy baby Maxi пелените обезбедуваат максимална сувост на пелената, дури и по продолженото користење. Кожата на вашето бебе е секогаш сува и секогаш има можност за пристап на свеж воздух, заради меката надворешна памучна структура.

 

5

 

Evy baby Junior пелени

Evy baby Junior пелените остануваат со вас во месеците кога вашето бебе развива говор, движење и си игра со играчките.

Лесни чекори

Midi, Maxi и Junior пелените припаѓаат во групата “Лесни чекори” и се одликуваат со колорна текстилна надворешна структура и еластичност на предниот дел. Различните забавни јунаци од цртаните филмови на надворешната  предна страна на пелената, им овозможуваат на мајките непречено да го преслечат бебето, додека тоа си игра со друга пелена.

Junior: 12-25 килограми

Новите Evy baby  еластично комфорни пелени се потанки и поудобни заради својот 7 Total Komfort Sistem. Сега бебињата се слободни да се движат како сакаат, благодарение на Evy baby еластичните стабилизатори од страните. Evy baby Junior пелените обезбедуваат максимална сувост на пелената, дури и по продолженото користење. Кожата на вашето бебе е секогаш сува и секогаш има можност за пристап на свеж воздух, заради меката надворешна памучна структура.

 

 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Пробиотици – Добри бактерии за појак имуни...
Сите доенчиња се раѓаат со стерилен цревен тракт, но за кратко време се појавуваат бактериите од околината, пред сe прек...
4
Супер оброк за супер почеток на денот
Една од утринските недоумици на секој родител е што да им послужи за појадок на своите деца, а да биде здраво и хранливо
4
Што да направите кога доенчето има запек и...
Запекот и коликите се дигестивни функционални тегоби кои се јавуваат кај 5–20% од доенчињата. Понекогаш се појавуваат и ...
4
Соор - инфекција на усната празнина
Инфекција на усната празнина или соор е многу честа појава кај бебињата.Неискусните родители промената на јазикот ја гле...
4
Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?