|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Дали икањето кај бебињата е нормално?

Автор: Редакција Рингераја | 10.4.2012
image

Кога ќе го видиме нашето малечко бебе како се мачи со икање, често се грижиме дали тие контракции можат некако да му наштетат. Икањето е вистинска мака, за бебињата и родителите, но е потполно природна појава која нема да му наштети на новороденчето

Децата во зима да се бањаат еднаш на три дена?!

Автор: Редакција Рингераја | 19.1.2021
image

Децата не треба да се бањаат секој ден, посебно не во зима, доволно е еднаш на три дена. Потребно е секојдневно одржување на хигиената на гениталиите и тоа само со млака вода, со минимална употреба на сапун или шампон

Совети за нега на бебе родено во зима

Автор: Редакција Рингераја | 19.1.2021
image

На зимските бебиња им е потребна малку поинаква нега од негата на бебињата родени во лето. Дури и излегувањето од болница е покомплицирано, но немојте да се грижите премногу, бидејќи на добро завитканото бебе нема да му пречи студот

Стапчиња за уши? Никако!

Автор: Редакција Рингераја | 14.12.2021
image

Многу млади мајки се во недоумица како да се грижат за хигиената на своето дете, посебно за најосетливите и најнежни делови од кожата.

Непредвидени грижи и проблеми со родителството

Автор: Редакција Рингераја | 11.10.2011
image

Добивте бебе и станавте родители? Но, со тоа дојдоа и еден куп непредвидени грижи и проблеми и имате толку многу прашања. Еве некои од нив, па се надеваме ќе Ви помогнеме.

Црвенило на газето

Автор: Редакција Рингераја | 26.5.2011
image

Многу бебиња страдаат од пеленски осип. Со помош на овие совети брзо ќе го совладате црвенилото на бебешкото газе.

Грчеви кај доените бебиња

Автор: Редакција Рингераја | 5.4.2011
image

Грчевите, познати под името колики кај доенчињата, се своевидно чудо на природата. Нападите на плачење обично започнуваат две до три недели по раѓањето, најчесто во попладневните и вечерните часови, а престануваат кога бебето ќе наполни три месеци

Грижа и нега од првото запче

Автор: Редакција Рингераја | 24.3.2011
image

Зачетоците на млечните заби се формираат во текот на вториот месец од бременоста. Првото запче треба да се очекува околу шестиот месец, но не треба да се паничи ако бебето наполнило осум месеци, а нема прво запче

Промена на пелена

Автор: Beba.tv | 12.11.2010
image

Како правилно да му промените пелена на бебето? (хрватско видео)

Календар на детски развој

Автор: Редакција Рингераја | 6.10.2010
image

Ново на Рингераја !

СТРАНА 6 ОД 7


Анкета

koe ime e poubavo
mama30

koe ime e poubavo ?

Mila (60%)

Darija (40%)


Број на сите гласови: 149

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!