|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Скратување на ноктите на бебето

Автор: Редакција Рингераја | 22.1.2013
image

Многу пати сте се запрашале зошто Вашето бебе постојано се гребе? Причина се некоординираните движења на рацете и неговите мали, остри нокти

Има ли Вашето бебе теменица?

Автор: Редакција Рингераја | 8.1.2013
image

Теменица (себороичен дерматитис кај бебињата, познат под називот „crusta lutea“, млечна краста, pytiriasis capitis), претставува жолтеникава, лушпесто – слоевита, лојна наслага на темето на главата на бебето

image

Дерматитисот предизвикан од пелени, исто така познат како црвенило од пелена, е еден од најчестите проблеми кај кожата на бебињата помали од две години. Се смета дека од 7-35 % од бебињата страдаат од него

Што кога носето е затнато?

Автор: Редакција Рингераја | 15.11.2012
image

Зимата е сезона на настинки, а инфекциите на горните дишни патишта кај децата се многу почести отколку кај возрасните. Дури ни сосем малите бебиња не се поштедени

Доење и кариес

Автор: Редакција Рингераја | 12.10.2012
image

Доилките често се сретнуваат со тврдењето дека доењето предизвикува кариес кај децата. Ова тврдење не е точно. Статистичките научни истражувања досега не потврдиле поврзаност меѓу продолженото доење и кариесот

Бањање кое ќе Ве остави без здив

Автор: Редакција Рингераја | 18.9.2012
image

Толку нежност! Толку убавина! Нема да останете рамнодушни...Задолжително погледајте

Прераното одвикнување од пелени е штетно!

Автор: Редакција Рингераја | 24.7.2012
image

Родителите кои ги одвикнуваат децата од пелени пред третата година од животот можеби прават голема грешка, тврдат стручњаците на педијатриската урологија

Водич за нега на близнаци

Автор: Редакција Рингераја | 4.7.2012
image

Покрај огромната радост, раѓањето на близнаци претставува и своевиден стрес за родителите. Ако сте една од оние среќници кои очекуваат две бебиња, веројатно се грижите како ќе се снајдете со близнаците. Се надеваме дека овој водич ќе Ви биде од помош

Чистотата е половина болест?!

Автор: Редакција Рингераја | 24.4.2012
image

Антибактерискиот сапун не е најдобар пријател на Вашето дете и доколку му посакувате добро здравје, потрудете се од најраните детски денови да другарува со бактерии, препорачуваат американските научници

Како да го потстрижете бебето за прв пат?

Автор: Редакција Рингераја | 19.4.2012
image

Со помош на оваа кратка стратегија ќе го задржите бебето мирно за време на неговото прво потстригување

СТРАНА 5 ОД 7


Анкета

.
Jana9

Dali mislite deka privatnite bolnici se podobri od drzavnite?

Da (100%)

Ne (0%)


Број на сите гласови: 1

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!