|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Бидете активни и позитивни

Автор: Anka Tavcar Prelog | 30.11.2010
image

Активната бременост, во која трудницата доволно се движи и здраво се храни, е вaжна не само за нејзиното тело, туку и за здравјето на детето што го носи, со што и се овозможува полесно породување и побрзо враќање во форма.

Трите чуда со кои Бог ја благослови жената III дел

Автор: Анастазија Терзијева, Јога сојуз на Македонија | 6.11.2010
image

Јога за бремени жени

Трите чуда со кои Бог ја благослови жената- II дел

Автор: Анастазија Терзијева, Јога сојуз на Македонија | 23.10.2010
image

Јога за бремени жени

Трите чуда со кои Бог ја благослови жената

Автор: Анастазија Терзијева, Јога сојуз на Македонија | 16.10.2010
image

Јога за бремени жени

Јогата - метод за владеење со стресот

Автор: Јога сојуз на Македонија | 5.8.2010
image

Владеењето со стресот претставува динамичен процес што се состои од вложување лични напори насочени кон нас самите или ориентирани кон надвор, со цел да се справиме со внатрешните барања или со барањата на средината, како и со конфликтите меѓу нив.

Училиштето за трудници и млади мајки

Автор: Св. Лазар - Училиштето за трудници и млади мајки | 3.11.2010
image

Мамо,тато спремни ли сте за мене? Вие очекувате бебе...

Јога за здрава бременост

Автор: Јога сојуз на Македонија | 4.5.2010
image

Последниве неколку години се зголемува бројот на истражувања кои покажуваат дека трудниците кои практикуваат јога имаат поздрава бременост и раѓаат поздрави деца.

Јога вежби за опуштање на грбот

Автор: Анастазија Терзијева, Јога сојуз на Македонија | 4.5.2010
image

Следниве две јога-вежби за кратко време, поради самата поставеност на телото, ја штедат енергијата, ја опуштаат мускулатурата, и ви ги враќаат чувството на одмореност и исполнетост со нова сила и елан.

Мојата приказна

Автор: Анастазија Терзијева, Јога сојуз на Македонија | 4.5.2010
image

Анастазија Терзијева ја раскажува својата приказна за практикување на јогата во бременоста, за подарокот кој си го подарила себеси и на своето бебе...

Како јогата и помага на идната мајка?

Автор: Анастазија Терзијева, Јога сојуз на Македонија | 4.5.2010
image

Искуството на другите не е секогаш доволно да не заинтригира, но затоа можеме да се запрашаме што уште можеме да направиме за себе и за своето дете? Еден од одговорите е секако и јогата, зашто техниките се лесни, едноставни и делотворни и прилагодени на овој чувствителен период од животот на жената.

СТРАНА 2 ОД 3


Анкета

kako da se vika?
lukas

ime za nasata idna princeza.. :)

Lina (36%)

Leona (42%)

Lusija (21%)


Број на сите гласови: 154

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!