|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Работилница за јога за бремени жени

Јога Дарма, 5.11.2014
Центарот за интегрална јога ДАРМА во соработка со Центарот за интегрална јога НАМАСТЕ организира Работилница за пренатална јога, на која бремените жени и оние кои се подготвуваат да забременат би се запознале со можностите и придобивките на јогата

image
/11


 

На настанот ќе биде одржан и практичен час, па учесничките ќе од прва рака ќе можат да искусат како делува јогата, а ќе се дискутираат и позначајните аспекти на јогиската пракса во текот на бременоста и нејзините ефекти врз периодот на бременост, во текот на породувањето и во текот на раното родителство.

 

РАБОТИЛНИЦАТА ЌЕ СОДРЖИ

* Практичен час со специјализирана јогиска програма за бремени жени

* Запознавање со придобивките од практикувањето пренатална јога во однос на:

- подобрување на физичката и психичката состојба на бремената жена и подготовка за  породувањето

 - помош при чинот на породување

 - физичкото, менталното и емотивното стабилизирање на жената после породувањето

 - односот помеѓу мајката и бебето во текот на бременоста и по породувањето

 

Работилницата ќе ја води

Даница Ивановска Лепојевиќ, наставник по јога и психолог

во соработка со

Анастазија Терзијева Илиева, наставник по јога

 

Каде и кога:

Центар за интегрална јога ДАРМА, ул.Шарски одред бр.7 (Капиштец)

7 ноември, петок, 17.30ч. - 19.30ч.

Пријавување на: jogadarma@gmail.com и 070/ 216 136

 

Уште информации:

Промотивна цена од 300 ден.

Наменета е за бремените жени и оние кои се подготвуваат да забременат

 

2

 

1

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Мајки откриваат: Намалете ја болката при п...
Покрај лековите против болки и епидурали, мајките имаат многу природни трикови за управување со болките при породување в...
77
Зошто добивам тежина толку брзо за време н...
Леле! На вагата можете да видите колку брзо ова бебе расте во вашиот стомак. Да ја разгледаме оваа често контроверзна те...
22
Каква треба да биде улогата на таткото во ...
Очигледно, телото на мажот е неопходно за да се појави бременост. Ова не значи дека неговата улога е само да произведе с...
20
Зошто бебињата икаат во стомакот?
Како се чувствува икањето на фетусот, и дали бебето ика премногу или премалку? Имаме информации за сите тие прашања и мн...
11
Анкета

Dali?
Jana9

Dali so trcanjeto i pesacenjeto po lenta (sprava) se slabee?

Da (100%)

Ne (0%)


Број на сите гласови: 2

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!