|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Првата средба со бебето дома

Автор: Редакција Рингераја | 18.6.2015
image

Како да се подготват младите родители за пречекот на бебето дома?

Авантурата наречена "Бебе"

Автор: Редакција Рингераја | 9.6.2015
image

Првата година со бебето е како патување со возот на ужасот - летала кон небесата од радост, но и нуркање кон бездна. Целиот живот ви е наопаку. Ќе ви помогнеме да застанете повторно на нозе

Домашна или купечка кашичка за бебе?

Автор: Редакција Рингераја | 4.6.2015
image

Кога ќе дојде време за прихранување на бебето, многу мајки си го поставуваат прашањето, кој е вистинскиот избор - дали да купат кашичка за бебето од продавница или да приготват дома. Кој е вистинскиот одговор – домашна или купечка кашичка?

Како да ги преживеете летните горештини со бебе?

Автор: Редакција Рингераја | 4.6.2015
image

Ако е лето, а вие имате мало бебе и притоа живеете во град, не сте во добра ситуација. Уште ако бебето е родено во најголемите горештини. Како да преживеете?

Од каде потекнува насмевката?

Автор: Редакција Рингераја | 19.5.2015
image

Жителите на земјата на насмевките се сосема млади - децата се насмевнаат 400 пати на ден, а возрасните - само 15 пати. Како настанува насмевката кај бебињата?

Се за новите Evy baby пелени

Автор: Evy baby | 12.5.2015
image

Единствени пелени кои се потврдени од страна на мајките дека остануваат суви, со крем кој е одобрен од страна на Здружението за Педијатриска Дерматологија

Мамичке, ова е вистината за моето спиење

Автор: Редакција Рингераја | 30.4.2015
image

Спиењето е еден од главните проблеми кој го имаат младите родители. Еве неколку информации како мојот сон да не биде ваша ноќна мора и како и вие да се наспиете, мамичке и татичко

Научете го детето да заспие само

Автор: Редакција Рингераја | 16.4.2015
image

Овој план се базира на методот кој го развил Др. Ричард Фербер во својот центар за нарушувања во спиењето, во Детската болница во Бостон. Вашето дете нема да биде воодушевено од овој план, тоа мора да го знаете пред да почнете

Мајчиното млеко е незаменлива храна за доенчето

Автор: Редакција Рингераја | 6.4.2015
image

Иако доењето е природна појава - не треба да сезаборави дека е потребно трпение и вештина за да се научат и бебетои мајката на правилно доење. Прочитајте ги советите за успешно доење

EVY BABY ГИ НАГРАДУВА НАЈДОБРИТЕ ФОРУМЏИИ!!!

Автор: Редакција Рингераја | 19.3.2015
image

Изненадувања од Evy Baby за најдобрите форумџии на форумот бебе! Пишувајте, советувајте, дружете се и забавувајте се следните три месеци. Evy baby и Рингераја.мк ќе ве наградат

СТРАНА 10 ОД 28


Анкета

Koe ime e poubavo?
Pepe

Koe e poubavo mashko ime?

Gjorgi (51%)

Gorazd (49%)


Број на сите гласови: 168

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!