|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Како нова мајка, Вие сте затрупана од сите страни со совети за тоа како и со што да го храните Вашето бебе. Додека некои совети се поддржани со логика и здрав разум, други може едноставно да ве остават збунета

Што се` знае новороденчето?

Автор: Редакција Рингераја | 13.3.2015
image

Бебето излегува од стомакот со замаглени очи и збунето се обидува да сфати каде е. Повеќето луѓе претпоставуваат дека тукушто родените бебиња се како празен лист хартија и немаат сознанија за светот. А што би можеле да знаат, се прашувате и вие?

image

За родителите изборот на млечна формула е една од најтешките и најобесхрабрувачки задачи

Што се` знае новороденчето?

Автор: Редакција Рингераја | 12.3.2015
image

Бебето излегува од стомакот со замаглени очи и збунето се обидува да сфати каде е. Повеќето луѓе претпоставуваат дека тукушто родените бебиња се како празен лист хартија и немаат никакви сознанија. А што би можеле да знаат, се прашувате и вие?

image

Како нова мајка, Вие сте затрупана од сите страни со совети за тоа како и со што да го храните Вашето бебе. Додека некои совети се поддржани со логика и здрав разум, други може едноставно да ве остават збунета

image

Како нова мајка, Вие сте затрупана од сите страни со совети за тоа како и со што да го храните Вашето бебе. Додека некои совети се поддржани со логика и здрав разум, други може едноставно да ве остават збунета

image

Некои видови храна можат да предизвикаат алергиски реакции кај малите деца, па затоа треба да се избегнуваат во првата година од животот

Ризици од заболување и алергии

Автор: Редакција Рингераја | 5.3.2015
image

Ако бебето се дохранува со цврста храна премногу рано, тоа може да биде изложено на голем ризик од следното:

Evy Baby - нови бебешки пелени!

Автор: Евро Стил Трејд | 3.3.2015
image

Со комбинација од искуството и најновата технологија за среќни бебиња и мамички, Evyap ги вклопи сите карактеристики што може да се очекуваат од една пелена во Evy Baby пелените.

Дохрана - како, кога и што?

Автор: Bebelan | 2.3.2015
image

Дали е готово Вашето бебе за дохрана со цврста храна? Новите проучувања покажуваат, дека најдобрата можност за воведувања на такви видови на храна е меѓу 4 и 6 месечна возраст

СТРАНА 11 ОД 28


Анкета

изглед
Mila na mama

Колку се промени вашиот надворешен изглед (стил на облекување и шминкање, тежина, фризура, став и држење)откако сте сопруга и мајка?

Многу, не можам да се препознаам (48%)

Има суптилни промени но нижто драстично (52%)


Број на сите гласови: 88

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!