|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Пример за правилни фотографии - Ѕвезда на бебе календар

Редакција Рингераја, 20.10.2021
Проверете како да направите правилна фотографија за натпреварот Ѕвезда на бебе календар за 2022 година спонзорирана од Johnson's. Во прилог се неколку идеи за правилни фотографии

image
/11


Карактеристики на фотографијата

Фотографијата која ќе ја испратите за натпреварување не треба да прикажува премногу голотија на вашето дете, ниту да го прикажува детето на непримерен начин. Посебно не се дозволени фотографии на кои се гледаат интимни делови од телото на детето. Организаторот може да ги исклучи од натпреварот сите фотографии за кои смета дека се неприкладни и ќе ги избрише од галеријата.

Пример на правилна фотографија: се гледа само главата на детето со мокра косичка и пена од шампон, сушење или чешлање на косичката додека детето е замотано во пешкир или соодветна облека, или дете во кадичка, но поголемиот дел од телото на детето да е потполно покриен, или игра од вашето малечко пред или после бањање, симпатична насмевка, поглед или некаква солза за време на бањањето, или можеби само некоја неодолива поза само за вас (и нас), неуморно миење на рачињата со многу сапуница и слично.

Не е дозволено на фотографијата да е се наоѓа производ, лого или натпис кој на било кој начин му е конкуренција на Johnson's® производите.

Фотографиите треба да задоволуваат одреден квалитет, да се сликани со фотоапарат или мобилен телефон со минимална големина на фајлот од 3 MB (но да не биде поголем од 10 MB) и минимална ширина 1600 пиксели заради можноста за користење на фотографиите во печатење на календарот (доколку фотографијата биде меѓу победничките фотографии).


Фотографиите треба да бидат во боја и без стилски додатоци (без лепенки и смајли) и потребно е да не се објавувани во други медиуми.

1

2

34

5

6

7

8

9

 

 

 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Календар на исхрана од 4-12 месеци
Воведувањето на цврста храна кај доенчињата може да биде забавно, весело и интересно, но е предмет на сомнежи и двоумење...
4
Дали е лошо да имате секс во иста соба со ...
Дали е толку лошо ако имате секс додека е бебето во истата соба, објаснуваат експертите
4
Како полесно да ја поднесете поларната зима?
Деновиве сме сведоци на темперaтури кои се спуштаат и 20 степени под нулата. Метереолозите предупредуваат дека ваквото в...
4
Бебиња на познатите во 2012 година
Многу познати личности можат да се пофалат со најубавите подароци кои ги добиле во годината која е зад нас – слатки, пре...
4
Анкета

Никола
Victorya

Дали Ви се допаѓа името Никола?

Да, многу. (40%)

Да. (33%)

Не е нешто посебно. (14%)

Не ми се допаѓа. (8%)

Многу грдо име е. (4%)


Број на сите гласови: 126

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!