|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Жените го враќаат сексипилот 409 дена по породувањето?!

Редакција Рингераја, 1.11.2023
Во просек 409 дена се потребни за да можат жените после раѓањето да се чувствуваат посакувано и да ја вратат социјалната активност, покажало истражувањeто на британскиот портал "Mohomams кое било спроведено на 1000 жени
Клучни зборови:

image
/11


Жените признаваат дека во просек им се потребни 5 месеци за да ја вратат совршената фигура, а самодовербата им се зголемила со враќањето на работа.

Иако познатите мајки како Викторија Бекам и Александра Амбросио својата совршена фигура ја враќаат еден месец после породувањето, на "обичните" жени им се потребни скоро година дена, откриваат најновите студии.


За да ја вратат фигурата и сексуалниот нагон кој го имале пред бременоста, им се потребни 409 дена. Скоро 10 проценти од жените тврдат дека им е потребно повеќе од 2 години  за повторно да се почувствуваат посакувано, а 15 одсто од нив веруваат дека никогаш нема да го повратат тоа чувство. Причината за ова лежи во постојаниот замор и зголемените килограми, но и фактот дека немаат многу време за себе. Половина од жените  признаваат дека веднаш штом се вратиле на работа и нивната самодоверба се зголемила, колку посигурни се чувствувале во работните обврски, дотолку попривлечно започнале да се чувствуваат.

Бременоста и децата го менуваат животот од темел, жените треба да бидат свесни дека споредбата со други жени после породувањето може да предизвика спротивен ефект и да доведе до депресија.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Нашата ќерка не затекна додека имавме секс!
Да, ни се случи и нас, нашето дете не затекна додека водевме љубов. Сфатив дека е многу полесно да ги советуваш другите ...
5
Кој оброк децата го јадат БРЗО, ПОБРЗО ИЛИ...
Nutrino Junior е линија на производи за деца од предучилишна и училишна возраст и претставува хранлива ужинка или оброк....
5
Алергија на мобилен телефон?
Американските експерти откриле дека долгото држење на мобилните телефони може да предизвика алергиска реакција на никел.
4
Што е KidzProbioTM во прав?
KidzPROBIO е уникатна формула од активни видови на Lactobacillus и Bifidobacterium,зајакнат со prebiotic. Ја подобрува...
4




Анкета

Работа.
пеперутка16

Кога почнавте да работите по породувањето?