|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Затоа што првите 5 се најважни на свет

Бамбини, 5.4.2016
ПРИВАТНА ДЕТСКА ГРАДИНКА БАМБИНИ-ОКИТЕКС

image
/11


 

“ ЗАТОА ШТО ПРВИТЕ 5 СЕ НАЈВАЖНИ НА СВЕТ”
Модерно, потполно безбедно место, позитивна енергија од шарени бои  
опремено согласно највисоките ЕУ  стандарди прилагодено на потребите на  
дечињата, од 1 до 6 години.
*** Работното време е од 07-16 часот, од Понеделник до Сабота;
***Работиме по високо образовна и воспитна програма во најсовремени 
услови за престој, со едуциран високо квалификуван лиценциран кадар. 
Во нашата програма особено се залагаме за правилен психофизички развој 
на дечињата; Имаме формирано повеќе од седум детски центри во 
градинката
 (литературен, семејно-драмски, ликовен, музички , научно-
истражувачки; математички, центар за игри со конструктивен 
материјал, центар за изложување на детските творби, како и 
родителско-информативен центар)
Согласно програмата за РАН ДЕТСКИ РАЗВОЈ.
*** Храната е  со достава од страна на стандардизиран висококвалитетен 
ресторан за храна, водиме особена грижа за здрава, и свежа храна со мени  
одобрено од МТСП;
***Хигиената е на највисоко ниво согласно сите еу стандарди за хигиена, во 
интерес на безбедноста и здравјето на децата;
***Месечната Цена е 6.000,00 денари;
ПОВЕЛЕТЕ ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ !!! 
ТИМОТ НА ПДГ БАМБИНИ-ОКИТЕКС

Модерно, потполно безбедно место, позитивна енергија од шарени бои, опремено согласно највисоките ЕУ стандарди прилагодено на потребите на дечињата, од 1 до 6 години.


*** Работното време е од 07-16 часот, од Понеделник до Сабота;
*** Работиме по високо образовна и воспитна програма во најсовремени услови за престој, со едуциран високо квалификуван лиценциран кадар. 


Во нашата програма особено се залагаме за правилен психофизички развој на дечињата; Имаме формирано повеќе од седум детски центри во градинката (литературен, семејно-драмски, ликовен, музички , научно-
истражувачки; математички, центар за игри со конструктивен материјал, центар за изложување на детските творби, како и родителско-информативен центар)

 

Согласно програмата за РАН ДЕТСКИ РАЗВОЈ.


*** Храната е со достава од страна на стандардизиран висококвалитетен ресторан за храна, водиме особена грижа за здрава, и свежа храна со мени одобрено од МТСП;
*** Хигиената е на највисоко ниво согласно сите ЕУ стандарди за хигиена, во интерес на безбедноста и здравјето на децата;
*** Месечната Цена е 6.000,00 денари;

 


ПОВЕЛЕТЕ ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ !!! 
ТИМОТ НА ПДГ БАМБИНИ-ОКИТЕКС

 Ул. 50 Дивизија бр.12 Центар, Скопје

071 259 162

 

ПРИМЕР ИСХРАНА

Појадок: Путер, џем, интегрално лепче, млеко

Ужинка 1: свежо цеден сок (јаболко, морков)

Ручек: боранија со телешко месо, супа со кнедли од гриз, свежа салата (морков, цвекло, зелка)

Ужинка 2: овошна салата со мед 

 


Што кога детето се плаши од фризер?
Викање, плачење и тргање се најчестите “несакани ефекти”, кога родителите ги носат своите деца за потстрижување во фризе...
3
Ранко Рајовиќ:Детскиот мозок се развива со...
Доктор Ранко Рајовиќ е лекар, невроендокринолог, основач на „Никола Тесла центар (НТЦ) – отсек за млади таленти“ , кој...
3
Одењето во шопинг ви изгледа како годишен ...
Мајките одговорија што за мив значи мајчинството и што се можат да направат додека се грижат за своите деца. Овие 20 реч...
3
Запознајте го Дариан - детето родено со по...
Повторно ќе те одберев тебе.. Ако пред да се родиш, можев да одам во рајот и да избирам од сите добри, златни дечиња, по...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Што повеќе преферирате?
Jana9

Што повеќе преферирате да јадете?

Слатко (32%)

Солено (23%)

Кисело (5%)

Зачинето (9%)

Луто (5%)

Се јадам (27%)


Број на сите гласови: 22

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!