|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Заблескајте ова лето на плажа

Редакција Рингераја, 10.7.2012
Со цел да имате поголема самодоверба и да бидете сигурни дека сте подготвени за летната сезона, Ви претставуваме неколку начини за да бидете убави на плажа

image
/11


 

 

Направете ексфолијација на кожата

 

ексфолијација

Мазната и мека кожае апсолутна неопдодност во мисијата да изгледате дбро на плажа. Облечени во костим за капење, Вашата кожа е во прв план, па морате да инвестирате во добар ексфолијант. Користете го редовно, неколку седмици пред планираното летување за да имате мека и мазна кожа додека сте на плажа.

 

Добијте убав тен

 

убав тен

Воопшто не е лоша идејата да добиете малку тен пред да се соблечете на плажа. Има милиони начини со кои можете да го направите тоа – било да станува збор за солариум, или за продукти за потемнување на кожата. Ако се сомневате во ефектот кој може да го предизвика посетата на солариум, или за нерамномерното поцрнување од лосионите за тен, обратете се кај професионалец кој ќе Ве посоветува како да добиете убав и здрав тен на кожата.

 

Хидратација на кожата

 

хидратација

Не заборавајте дека Вашата кожа многу брзо ќе суши на сонце, дури и ако користите лосион за сончање со висок фактор. Во тортата за плажа секогаш имајте еден интензивно хидратантен крем за тело, со кој ќе ја навлажните кожата надразнета од сонце, ако е потребно.

 

Здрава коса

 

коса

Не заборавајте, косата исто така Ви е изложена на сонце. Повеќето од нас забораваат на негативниот ефект на УВ зраците врз косата. Косата треба да ја заштитите со специјалните продукти за сонце, кои се нудат во фризерските салони, или едноставно носете шапка.

 

Лосион за сончање

 

лосион

Добриот лосион за сончање е апсолутно неопходен кога станува збор за плажа. најдобро е да имате два лосиони – еден за деликатната кожа на лицето и еден за тело. Користете водоотпорни лосиони за да не се мачкате секој пат кога ќе излезете од вода.

 

Избор на костим за капење

 

капење

Обрнете внимание на формата на костимот за капење и изберете соодветен за Вашата фигура. Не заборавајте – перфектен костим за капење е оној кој најдобро Ви прилега и не Ве тера постојано да мислите на него, додека уживате на плажа. Не заборавајте да проверите дали Ви е удобен додека лежите, се движите или се разонодувате на плажа.

 

Хидратација на телото

 

вода

Пиењето вода е од исклучително големо значење начин и е еден од начините да бидете убави. Додека сте на плажа со сигурност ќе изгубите доста вода од телото затоа е многу важно истата да ја надополните. Тоа е важно не само за Вашата кожа, туку и за Вашето здравје.

 

Грижа за усните

 

усни

Кожата на усните е многу деликатна и ајважно е да се навлажнува по природен пат. Многу е важно да ги заштитите Вашите усни од силните сончеви зраци, нанесувајќи навлажнувачки балсам за усни во редовни интервали.

Создадете подобар живот
Својот живот го заробувате во негативни мисли и енергија ако го трошите на она лошо што може или би можело да се ...
2
Во шопинг по совршена венчаница
Што треба да имате на ум…( 6 совети за купување венчаница)
2
Вајолет Афлек се подготвува за сестричка
Малата Вајолет Афлек е забележана на училиште неиспуштајќи ја од раце својата кукличка бебе. Погледнете ги фотографиите ...
2
Може ли да ослабам, ако дојам?
Запомнете: за време на бременоста вишокот килограми не сте ги добиле преку ноќ, затоа и сега не очекувајте дека можете ...
2


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Машко име
nedzma

Кое според вас е најубаво машко име?

Даријан (22%)

Марин (3%)

Матеј (22%)

Филип (19%)

Никола (21%)

Петар (13%)


Број на сите гласови: 260

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!