|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Во торбичката за плажа на идните мамички

Редакција Рингераја, 9.7.2011
Проверете дали Вашата торба за на плажа е полна со сите работи кои и требаат на една трудница за прекрасен ден на плажа или околу базен.

image
/11


 

Еве неколку работи што мора да ги имате за да изгледате модерни и да се чувствувате убаво додека се релаксирате до базенот или лежите на врелиот песок на плажата:


Одличен костим за капење: Првото нешто што Ви треба е прекрасен костим за бремени жени коj и ласка на Вашата фигура. Најпопуларен избор за идните мамички се оние костими кои имаат горен дел кој изгледа како маичка и долен бикини дел. Други интересни опции се едноделни костими, но не се исклучени ниту бикини моделите. Забавувајте се со смели бои и интересни дезени.


kostum1kostum2kostum3

 

 

 

 

 

Шик прекривка: Прекривка врз костимот за капење е есенцијална за трудните мамички. Шарена туника, слатко фустанче или некоја прекрасна марама... изборот е огромен!
 

prekrivka1prekrivka2prekrivka3 

 

 

 

 

Шарени апостолки: Завршете го Вашиот летен труднички изглед со забавни и шарени апостолки, со дезени што може да се движат  од прави или коси линии, до точки во сите бои.

apostolki1apostolki2apostolki3

 

 

 

 

 

 

Модерна капа: Голема сламена шапка или слатко шеширче не само што не му дозволуваат на сонцето да ви ги заслепи очите, туки ги штитат и Вашето лице и гради. Бремените жени не треба да го изложуваат своето лице на сонце за да го спречат појавувањето на сончеви дамки. 

 

 

 


kapa1kapa2kapa3

 

 

Крем со заштитен фактор: Изберете крем со висок заштитен фактор за да не изгорете на јакото летно сонце.


Добра книга и музика: Не заборавајте да изберете интересна книга и да го наполните Вашиот iPod или телефон со добра музика за максимално релаксирачки ден на плажа!

 

 

 

 


 

 


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Идеи за фризури за долга коса
Немате идеја што да правите со Вашата долга коса? Чест проблем на многу жени!
5
Нијанси на кармин за различен тен
Кои нијанси на кармин најмногу одговараат на различниот тен на лицето?
3
Релаксирана бременост
Бременоста во животот на една жена е исклучителен период и зависно од чувствителноста и нејзиниот карактер може да ја до...
3
Зошто Бред Пит носи бастун?
Бред Пит се појави на доделувањето награди во Плам Спрингс со бастун, но без оглед на овој додаток, ги плени срцата со о...
3
Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?