|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Напиток за топење на килограми од мед и цимет

www.doktori.mk, 4.4.2016
Имате вишок килограми? Правите се што е во ваша моќ да ги контролирате килограмите? Но, и понатаму нема резултати или истите се минимални? Со денешниот повеќе од едноставен рецепт, ние ви нудиме помош
Клучни зборови:

image
/11


 

 

Погледнете, лесно е, едноставно и многу здраво, ништо не можете да загубите, освен килограмите ...

 

Потребни состојки:

  • Половина лажичка цимет
  • Една голема лажица мед
  • Сок исцеден од еден свеж лимон
  • 300 мл. вода

 

Подготовка:

Водата ставете ја на оган се додека не започне да врие. Откако водата ќе зоврие тргнете ја настрана и оставете ја да се излади додека не стане млака. Никако не додавајте ги состојките во врела вода бидејќи ќе го изгубат квалитетот. Откако ќе стане млака додадете ги циметот и медот и оставете да отстои 15/20 минути Пред консумирање додадете сок од еден или од половина лимон по желба. Откако ќе отстои 150 мл испијте наутро на гладно, а останатите 150 пијте ги пред легнување. Ова практикувајте го секој ден, искуствата покажале дека помага во борба против вишокот килограми.

 

 

doktori.mk.logo

7 правила за слабеење од нашите баби
Секоја генерација на жени се грижи за својот изглед. Без разлика на времето и развојот на технологијата и нашите баби си...
4
Спиење со градник - да или не?
Многу жени веруваат дека градите засекогаш ќе им останат цврсти, ако спијат со градник. Лекарите препорачуваат да не го ...
3
Масти и видови на масти
На етикетите на многу производи ќе прочитате дека се со “малку масти” или се “без масти”. Диетите со мала количина на ма...
3
Динамични вежби за рамен стомак во домашни...
Рамен стомак во домашни услови? Звучи неверојатно, но не е толку тешко да се постигне како што навидум изгледа
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Najubavo Ima :)
galena7

Koe ime vi e najubavo?

Ileana (5%)

Iliana (7%)

Joana (27%)

Ilina (39%)

Alina (9%)

Ilijana (13%)


Број на сите гласови: 238

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!