|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Се препознавте ли?

image
/11


Во мојата ташна има залепена гумена бомбона, а во мојот џеб се наоѓа до пола изедено жолто лижалче.

Носам  панталони, кои ги држи стар ластик врзан на половината.

Ги знам сите песнички од Златно славејче, Поточиња и СИ-ДО.

Моето време започнува кога е време за спиење.

Она што ме преокупира секојдневно се раскрвавените колена и растеченото носе.

Веројатно сте ме виделе во супермаркет. Јас сум таа која се штрека на плачот на дете и која количката за храна ја полни со триста разни глупости. Таа сум која може да носи две деца одеднаш, туркајќи полна количка, додека околу вратот и виси торба, цуцла, клучеви и гумена играчка.

Сакам да си играм со Лего коцки и да ги читам Најубавите бајки на светот. Можам да бидам на дванаесет места одеднаш и да зборувам  неколку работи  во исто време. Можам да се одморам и да ја чистам куќата истовремено.

И ништо не ми е тешко, а мојот живот е преубав кога полу разбуденото мирисно ангелче ќе ми шепне: “Мамо, те сакам”

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Децата го обожаваат: Колач со јагоди
Кога немате многу време за подготовка, а сакате да направите торта во која ќе ужива целото семејство
23
Отворено со @dorss_single_mami
Во светот има голем број самохрани родители кои се соочуваат со предизвиците секојдневно самостојно да растат и воспитув...
5
Lacalut Kids: Како да се осигураат здрави ...
Lacalut советува како да се осигураат здрави заби и добри навики за орална хигиена кај децата?
4
Ненасилно воспитување на децата
Насоки за ненасилно воспитување на децата
3
Анкета

Iminja
bibusoh

Koe ime e podobro?

Dalibor (35%)

Darko (65%)


Број на сите гласови: 143

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!