|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Децата - мали манипулатори?

Автор: Редакција Рингераја | 16.12.2016
image

Децата се претвораат во мали манипулатори, во моментот во кој ќе откријат дека нивните родители им попуштаат. Ова води до промена на улогите во семејството, што од своја страна е погубно за воспитувањето на детето

Забавни игри за зимските месеци

Автор: Редакција Рингераја | 28.11.2016
image

Тешко ли се гледа дете во зима? Студено е, се стемнува порано, детските игралишта се речиси напуштени и остануваат домашните игри. Како да го заинтригирате детето? Еве неколку забавни игри за дома, погодни за зимските месеци

Како Елза и Ана влијаат на вашите ќерки??

Автор: Редакција Рингераја | 24.11.2016
image

Популарните принцези на „Дизни“, како Елза од „Снежното кралство“, Јасмина од „Аладин“ и Ариел од „Малата сирена“ лошо влијаат на самодовербата на девојчињата, покажа неодамна едно истражување

ОЗНАКИ:

Што би променила во воспитувањето на децата?

Автор: Редакција Рингераја | 4.11.2016
image

Да можам да го вратам времето назад, сигурно како мајка би ги променила овие 9 работи!

Ранко Рајовиќ: Родителите се најважни учители

Автор: Редакција Рингераја | 26.10.2016
image

Зборувајте со вашето бебе како да ве разбира се'. Искористете ја секоја прилика да му објасните на бебето што се случува околу вас, во паркот, во станот, или на прошетка... Иако не знае да зборува, тоа е стимулативно за развојот на мозокот

Пет лоши навики на малите деца

Автор: Редакција Рингераја | 18.10.2016
image

Повеќето деца имаат некоја лоша навика која предизвикува срам кај родителите. Сигурно би ви било непријатно ако вашето дете си го стави прстот во носето или започне да се допира „долу“ пред вашите пријатели

Како изгледа типичен ден на 4-годишно дете?

Автор: Редакција Рингераја | 30.9.2016
image

Добро сокриена логика која се одвива во главата на едно 4-годишно дете. Вака за нив изгледа еден типичен ден

16 работи кои не треба да ги кажуваме на детето

Автор: Редакција Рингераја | 28.9.2016
image

Некои од фразите - позитивни или повеќе негативни, кои ги користите во воспитувањето на своите деца, можат да имаат долготраен и доста сериозен ефект врз нивниот развој

Забавно: Реалноста по породувањето

Автор: Редакција Рингераја | 14.9.2016
image

Блогерката Беки Поуп не поштеди никого од деталите за реалноста по породувањето и на забавен начин им објасни на идните и новите мајки што треба да очекуваат во првите денови по раѓањето на бебе

Срамежливо дете и вистинскиот пристап кон него

Автор: Редакција Рингераја | 13.9.2016
image

Кога на јавни места детето се држи за родителот и одбива секаков контакт со кого и да било, тоа дефинитивно треба да предизвика загриженост

СТРАНА 1 ОД 23