|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Леле! На вагата можете да видите колку брзо ова бебе расте во вашиот стомак. Да ја разгледаме оваа често контроверзна тема за брзо зголемување на телесната тежина за време на бременоста

ИСХРАНА

Дали родителите ги здебелуваат децата?

Автор: Редакција Рингераја | 18.8.2018
image

Никој родител не сака неговото дете да биде дебело, но повеќето деца се соочуваат со дебелина токму поради нив. Иако тоа не ви е намерата, ако вашето дете е дебело најверојатно вината е ваша. За среќа, можете да го промените тоа уште денес

ИСХРАНА

Едно од три деца во Македонија е дебело

Автор: Редакција Рингераја | 20.11.2017
image

Едно од три деца во Македонија е со зголемена телесна тежина. Според податоците на УНИЦЕФ, 14 отсто од момчињата на 11-годишна возраст во Македонија се со зголемена телесна тежина во споредба со четири отсто во Европа

image

Жените кои имаат синдром на полицистични јајници имаат тендеција многу брзо да се дебелеат, а губитокот на тежина им претставува “невозможна мисија”.

ФИЗИЧКА АКТИВНОСТ

Превенција на дебелеење кај децата

Автор: Редакција Рингераја | 28.3.2016
image

Зошто прекумерната телесна тежина кај децата се смета за здравствен проблем? Што можете како родител да направите за да се спречи прекумерна телесна тежина кај Вашето дете?

ИСХРАНА

Еднаш буцко, засекогаш буцко?!

Автор: Редакција Рингераја | 10.4.2014
image

Во потрага по начин за борба против дебелината, научниците дошле до заклучок дека луѓето кои биле дебели како бебиња, имаат големи шанси да останат такви и како возрасни

СЕМЕЈНО ЗДРАВЈЕ

Бракот дебелее!

Автор: www.zazdravje.com.mk | 23.8.2012
image

Последните истражувања покажуваат дека луѓето кои се во брак имаат двојно поголем ризик од дебелеење за разлика од луѓето кои не се во брак. Причина за ова е сериозно намалената физичка активнот и постојаното седење и излежување пред телевизор

image

Колку е препорачливо да се здебелите во бременоста и зошто килограмите така нагло се зголемуваат?

СЕ ЧУВСТВУВАМ УБАВО

Малку за дебелеењето …

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Пред да останете бремени, можеби само сте ги броеле калориите, но сега мора добро да внимавате што јадете.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Машки имиња
Бота

Кое е најубаво

Давор (39%)

Бојан (61%)


Број на сите гласови: 74

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!