|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

ОДНОСИ ВО СЕМЕЈСТВОТО

Зошто децата често лажат?

Автор: Редакција Рингераја | 8.1.2019
image

Сите родители сакаат нивните деца да пораснат како чесни луѓе, но исто така сите се соочуваат со детскиот проблем лажењето. Зошто детето лаже?

РАЗВОЈ НА ДЕТЕТО

Детето не сака да оди на училиште?

Автор: Редакција Рингераја | 31.8.2018
image

Одењето во училиште обично е возбудлива и пријатна активност кога децата се мали, но некои од нив можеби имаат зголемен страв или паника. Како треба да ја следите емоционалната состојба на своите деца?

РАЗВОЈ НА ДЕТЕТО

Не сакам на лекар!

Автор: Редакција Рингераја | 16.4.2014
image

Многу мали деца се преплашени кога ќе се спомене посета на лекар. Во прилог се неколку начини со кои ќе им помогнете да го надминат стравот

АКТУЕЛНО

Видео: Војната во очите на едно девојче

Автор: Редакција Рингераја | 7.3.2014
image

Организацијата "Save the Children" сними кратка реклама чија цел е да ги предочи стравотиите на војната и како таа изгледа од перспективата на едно девојче

image

Грижата за севкупното здравје подразбира и грижа за здравјето на устата, односно грижа за забите и непцата. Со никнувањето на првото запче, почнува грижата за забите кај детето

РАЗВОЈ НА ДЕТЕТО

Како да го спречите стравот од игла?

Автор: Редакција Рингераја | 20.3.2012
image

Примањето инјекција и земањето крв е непријатно искуство, особено за децата. Должност на родителите е да го ослободат детeто од тој страв

РАЗВОЈ НА ДЕТЕТО

Страв од одвојување

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Дали вашето дете се чувствува нервозно кога треба да го напушти домот и да оди некаде без вас? Дали нервозата му предизвикува проблеми со спиењето или други психички тешкотии?

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Кое име е поубаво за син ми?
Katerina87

Кое име е поубаво за син ми?

Михан (56%)

Миха (44%)


Број на сите гласови: 81

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!