|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Денешното темпо и начин на живеење бара голема мобилност. Голем дел од нашето време го поминуваме во автомобил,посебно со автомобил ги превезуваме и нашите деца.

БЕЗБЕДНОСТ НА ДЕЦАТА ВО АВТОМОБИЛ

Воздушно перниче

Автор: Редакција Рингераја | 25.10.2010
image

Воздушното (сигурносното) перниче во автомобилот, лесно може да ја загрози безбедноста на детето

БЕЗБЕДНОСТ НА ДЕЦАТА ВО АВТОМОБИЛ

Врзете се и возете!

Автор: Редакција Рингераја | 25.10.2010
image

Сигурносниот појас е најефикасна направа за заштита на патникот во автомобилот и во останатите превозни средства, и најдобро е кога сите патници и деца доследно би го користеле

image

Автомобилот во текот на возењето произведува штетни издувни гасови и спаѓа меѓу најголемите загадувачи на воздухот. Постојат автомобили кои се нарекуваат “Зелени автомобили” и кои и се наклонети на нашата планета.

image

Направивме две сценарија за тоа што би направилe кога на пат би Ви снемало гориво

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Име на моето бебенце
vanessa30

Уште не го знам полот, ама еве две анкети од неколку имиња женски и машки што мене ми се допагаат. првин женски

Симона (21%)

Сара (19%)

Викторија (15%)

Виолета (2%)

Михаела (29%)

Деспина (13%)


Број на сите гласови: 154

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!