|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

РАЗВОЈ

Интересни факти за бебињата родени во декември

Автор: Редакција Рингераја | 3.12.2018
image

Ако вашето бебе е родено во последниот месец од годината - декември, имате многу прилики за радост. Децата, кои доаѓаат на свет во декември, се прекрасни, имаат многу среќа во животот и како некоја невидлива сила ги води постојано

РАЗВОЈ

Зборувајте им на бебињата за да прозборат

Автор: Редакција Рингераја | 5.6.2018
image

Родителите во просек почнуваат да им читаат на децата дури кога имаат девет месеци или повеќе, а би требало многу порано, смета германското Здружение за читање во една студија

ЗАНИМЛИВОСТИ

Близначки со различна боја на кожата

Автор: Редакција Рингераја | 17.11.2017
image

Две седуммесечни близначки станаа интернет сензација, откако нивната мајка почна да објавува снепови на дечињата со различна боја на кожа

ФОТОГРАФИИ

Фото: Јована и Жељко Јоксимовиќ со ќерките

Автор: Редакција Рингераја | 6.10.2017
image

Јована Јоксимовиќ, два дена по породувањето

image

Приказната за новороденчињата Ромео и Јулија, родени во иста болница, од различни родители кои не се познават меѓусебно, во соби една покрај друга, од ист доктор, на само 18 часа разлика, им го освои срцето на милиони лица на интернет

ЗАНИМЛИВОСТИ

Бебиња на познатите, родени во 2015 година

Автор: Редакција Рингераја | 31.12.2015
image

Оваа година беше обележана со бројни разделби на ѕвездите, но таа исто така претставуваше и празник на љубовта

ПОРОДУВАЊЕ

Мајка роди 4 бебиња во 4 минути!

Автор: Редакција Рингераја | 13.11.2015
image

Да, прочитавте добро! Мајка на четворка се породи во помалку од 5 минути

image

Мојата драга и прекрасна пријателка Kathryn дојде кај мене со специјално барање за семеен портрет. Таа и нејзиниот сопруг сакаа фотографија која ќе го отслика нивното семејство од 8 членови, со нагласок на 5-те бебиња кои ги изгубиле...

ФОТОГРАФИИ

Фото: Заспани убавини

Автор: Редакција Рингераја | 3.10.2015
image

Бебињата се најубави и најслатки кога спијат. Доказ за тоа се овие преслатки фотографии...

ФОТОГРАФИИ

Фото: Бебиња супер херои!

Автор: Редакција Рингераја | 13.5.2015
image

Подгответе се за најслатките ретроспективи од 80-те кои некогаш сте ги виделе. Бебиња во ликови на јунаците од стриповите, видео игрите и филмовите, класичните херои на едно време. Ако сте во потрага по инспирација за фотографирање, погледнете...

СТРАНА 1 ОД 3


Анкета

дали сте за педијатар на форумов?
biljanaM

дали сте за педијатар на форумов на кој ќе му поставуваме прашања поврзани со здравјето на нашите малечки?

да (95%)

не (0%)

и така и така (0%)

ќе си го прашам матичниот лекар,се што ме интересира (5%)


Број на сите гласови: 21

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!