|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

ИНСТРУКЦИИ ЗА ЦРТАЊЕ

Видео: Нацртај Дедо Мраз најлесно

Автор: Редакција Рингераја | 20.12.2018
image

Дедо Мраз се опишува како дебел, насмеан човек, со бела брада и мустаќи, кој носи црвено палто и панталони со бели краеви, црн колан и чизми. Обидете се да го нацртате лесно

АКТУЕЛНО

Доживејте го магичниот свет на сказните

Автор: Редакција Рингераја | 25.12.2017
image

Skopje City Mall ја заокружува 2017-та со Магична сказна која ќе трае до 9 јануари 2018 година. Во рамки на овој настан се организираат многу интерактивни содржини, креативни работилници, можност за интересно фотографирање во духот на празниците

image

Предновогодишниот период е времето од годината кога подаруваме љубов, кога споделуваме убави мигови, кога создаваме спомени, но и кога ја покажуваме својата хуманост на дело

image

Иако има само шест месеци, благодарение на својот татко, малиот Роквел стана најпознатото и најслатко џуџе - помошник на Дедо Мраз оваа година...

ЗАНИМЛИВОСТИ

Следете во живо: Каде е Дедо Мраз?

Автор: Редакција Рингераја | 25.12.2014
image

Следете од вашиот дом до каде стигнал Дедо Мраз со подароците

ПРАЗНИЧНО РАСПОЛОЖЕНИЕ

Направете сами: Дедо Мраз лепче

Автор: Редакција Рингераја | 28.12.2017
image

Израдувајте ги децата за Нова Година со вкусно лепче Дедо Мраз

image

Ние не сме против децата да седат во скутот на Дедо Мраз или да добијат прегратка од него, ние сме против децата да бидат принудени на тоа!

ВИДЕА

Видео: Доказ дека Дедо Мраз навистина постои

Автор: Редакција Рингераја | 11.12.2013
image

Дедо Мраз ги исполни сите желби на патниците од една авиокомпанија. Видео кое ќе ви ги насолзи очите!

MAKE

British Council наградува Новогодишни фотографии

Автор: Редакција Рингераја | 18.12.2012
image

Споделете ги со нас фотографиите од Вашето најмило со Дедо Мраз, со новогодишната елка или со снешко и освојте пакет подароци за Нова Година.

ИНСТРУКЦИИ ЗА ЦРТАЊЕ

Инструкции за цртање - Дедо Мраз

Автор: Редакција Рингераја | 12.1.2012
image

Научете како да нацртате Дедо Мраз

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Masko ime
Хепи мами

Najubavo masko ime <3

Karlo (12%)

Sergej (13%)

Matej (75%)


Број на сите гласови: 209

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!