|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Акцијата "И јас сум дете" заврши успешно

Автор: Редакција Рингераја | 5.1.2022
image

Хуманитарната акција "И јас сум дете" и оваа година заврши успешно. Собравме и дониравме околу 3000 новогодишни пакетчиња - насмеавме околу 3000 дечиња

image

Се одржа големиот предновогодишен хуманитарен базар на рециклирани предмети изработени од децата за децата ширум Македонија

image

Во рамките на големиот хуманитарен проект „Собираме и ре-креираме со Бимилк“, денес Битолското Чупе беше во посета и на градинката „Детска радост“ во Гевгелија

image

Градинката „Јасна Ристеска“беше домаќин на Битолското Чупе и првата работилница во Охрид за зачувување на животната средина

image

Предновогодишниот период е времето од годината кога подаруваме љубов, кога споделуваме убави мигови, кога создаваме спомени, но и кога ја покажуваме својата хуманост на дело

Финансиски извештај за ДАНУ Филантропија

Автор: Редакција Рингераја | 24.4.2014
image

Финансиски извештај за 2013 година

БиМилк и Рингераја наградени за Прегратка на дар

Автор: Редакција Рингераја | 25.4.2013
image

Министерството за економија на РМ заедно со националното Координативно тело за општествена одговорност им доделија награда на Битолска Млекара и ДАНУ Филантропија за најдобра општествена практика за организираната хуманитарна акција Прегратка на дар

Добрите луѓе носат среќа на овој свет!

Автор: Редакција Рингераја | 22.7.2012
image

Пред цели три години секој Наш ден, мој и на мојата фамилија започнуваше со реченицата: Денес ми е потребна Вашата помош, вашите добри срца а на некои срца потребна им е и Вашата љубов и поддршка

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета


dojcino

dali abortusot e dobra odluka?

da (22%)

ne (46%)

mozebi (27%)

neznam (6%)


Број на сите гласови: 160

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!