|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Што да јадат децата за да имаат здрави заби?

Автор: Редакција Рингераја | 22.4.2024
image

Сите сме слушнале дека млекото гради силни коски. Но, дали знаевте дека вашата севкупна исхрана придонесува за вашето орално здравје? Истото важи и за вашите деца

image

Оралното здравје на децата е основен чекор за одржување на целокупното здравје во текот на животот. Всушност, тоа е од суштинско значење за квалитетот на животот, бидејќи убавите и здрави заби придонесуваат за физичкиот изглед и психичката состојба

Разговор со мајката на Јана - жртва на логопед

Автор: Редакција Рингераја | 24.3.2023
image

Деновиве актуелна е веста за тригодишното девојче кое е жртва на насилство од страна на логопедот со кој работело. Родителите се загрозени од настаните а нивната ќеркичка е истрауматизирана. Разговараме со нејзината мајка

Поддршката родител - дете е во взаемна корист

Автор: Елена Стојчевска | 25.9.2022
image

Секоја работа со својата тежина без разлика дали си во работен однос или си домаќинка обврските се тие - понекогаш поголеми, понекогаш помали. Квалитетното поминато време со децата нема да ти ја исцрпи енергијата ќе ти ја даде силата за денот потоа

image

Совети од д-р Зорка Чрчева-Димовска, ортодонт

Привикнување на нокшир за девојчиња - 7 чекори

Автор: Редакција Рингераја | 11.4.2022
image

Веројатно изгледа како вчера кога го родивте вашето девојче, а сега веќе не е бебе. И еве, веќе размислувате за совети за вежбање за нокшир

image

Кој е најголемиот проблем со Тикток и што треба да направиме ние, како родители, за тоа?

Леле, ми се скрши срцето! - упатство за детска емпатија

Автор: Јована Матевска Атанасова | 16.6.2021
image

Зошто „Леле, ми се скрши срцето!“ е најдоброто упатство за учење на детската емпатија? Каква е пораката што Мила се обидува да им ја пренесе на децата? Насмевката како универзална детска единица за среќа? Или солзата – чадорот на детското страдање?

image

Според студија од 2007 година објавена во списанието „Развојни истражувања“, околу една третина од малите деца во одреден момент ќе развијат „интензивен интерес“ за некоја тема - а една од најпопуларните е опсесијата со диносаурусите

image

Секој од нас би сакал да може да запомни работи и настани од периодот кога бевме бебиња. Како се однесувавме, што сакавме да правиме и како изгледаше нашиот обичен ден, но не можеме.Затоа родителите се тука ... Да запомнат, снимаат и прераскажуваат

СТРАНА 1 ОД 34


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?