|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Трудници, нека не Ве нервира ова!

Автор: Редакција Рингераја | 24.6.2013
image

Бременоста има безброј убави страни и моменти, но нешто сигурно ќе Ве нервира. Во прилог се неколку ситуации, кои ги излудуваат трудниците

Arijam: Мојата породилна приказна

Автор: Редакција Рингераја | 17.6.2013
image

Моментот кога јас се претворив во “ние”

Што да очекувате додека очекувате бебе?

Автор: Редакција Рингераја | 15.4.2013
image

Со бременоста заедно одат необичните соништа и зголемената пигментација, носот Ви е затнат, видот замаглен, нозете отечени, а оргазмите повеќекратни...Од чудно до чудесно, бременоста е искуство кое се чувствува од глава до петици

Mene: Мојата породилна приказна

Автор: Редакција Рингераја | 4.2.2013
image

Моментот кога јас се претворив во “ние”

Gwendolin: Мојата породилна приказна

Автор: Редакција Рингераја | 21.1.2013
image

Моментот кога јас се претворив во “ние”

ецко: Мојата породилна приказна

Автор: Редакција Рингераја | 14.1.2013
image

Моментот кога јас се претворив во “ние”

Pixa: Мојата породилна приказна

Автор: Редакција Рингераја | 7.1.2013
image

Моментот кога јас се претворив во “ние”

Дилеми на вработените трудници

Автор: Редакција Рингераја | 17.12.2012
image

Идните мајки чести ги мачат многу прашања кои се однесуваат на работата почнувајќи од тоа дали се во состојба добро да ги извршуваат своите обврски, до тоа дали работата е потенцијално ризична и дали може негативно да влијае на бременоста

Не ми го допирај стомакот!

Автор: Редакција Рингераја | 26.11.2012
image

Ви претставуваме седум необични начини како да ги спречите другите да го допираат Вашето трудничко стомаче

Мода за трудници, есен/зима, 2012-2013

Автор: Редакција Рингераја | 14.11.2012
image

Погледнете ги новите колекции и дознајте што е актуелно во светот на модата за идните мајки

СТРАНА 6 ОД 19


Анкета

Ime za zensko?
dragana92

Koe zensko ime e najubavo?

Anabela (23%)

Malena (7%)

Galena (14%)

Divna (4%)

Klara (35%)

Leontina (17%)


Број на сите гласови: 147

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!