|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Се породи Хелена Роза

Редакција Рингераја, 20.7.2017
Сестрата на Ребека, Хелена Роза стана мајка по втор пат. Честитки!
Клучни зборови:

image
/11


 

Вчера Хелена стана мајка по втор пат, нејзината ќерка Кјара доби братче, а нејзиниот партнер Игор стана татко по прв пат. Парот живее во Нов Зеланд, но преку социјалните мрежи тазе таткото откри колку се радува поради приновата.

Трогната од емотивната објава сестрата на Хелена, Ребека, дури сподели на својот Фејсбук профил што напишал нејзиниот зет:

Сум бил се, сум бил другар, пријател, дечко, сопруг и што уште не, но никогаш ТАТКО. Да, чувството не можам да го опишам со зборови, само ќе кажам – денес јас станав ТАТКО. Имам прекрасен син.

Ова е постот на мојот зетко Игор. Мојата сестра стана мајка по втор пат, а јас тетка. Добредојде малечко мое внуче на оваа чудесна планета!, додаде Ребека.

 

Бременост по недели
Сакате да дознаете што се случува со вашето тело, како бебето се развива и расте, како и што се врти низ главата на идни...
3
Додаток на храна - Јод+Фолат
Мајчинската грижа за здрав и правилен развој почнува уште од самото планирање и зачнување на нов живот.
3
Кегелови вежби
Кегеловите вежби се едноставни, но многу ефикасни и би требало да ги научи секоја жена, независно дали е бремена или не....
3
Движење на бебето во стомакот
За секоја идна мајка, првото движење на бебето во стомакот претставува најсреќен момент во животот, бидејќи тоа говори д...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Мобилен телефон...
donedel

Која возраст мислите дека е соодветна за Вашето дете да добие мобилен телефон ?

6 (0%)

7 (15%)

не знам (15%)

повеќе од 7 (69%)


Број на сите гласови: 13

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!