|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Што кога бебето на летување ќе се разболи?

Автор: Редакција Рингераја | 30.7.2023
image

Која е разликата меѓу прегреаност и фебрилност и како да се однесувате во случај на висока температура или дехидрација додека сте на летување, дознајте во текстот кој следи

Интимна хигиена на девојчињата

Автор: Редакција Рингераја | 7.7.2014
image

За да се сведат инфекциите на минимум потребна е правилна и редовна интимна хигиена. Интимната хигиена не е ни малку беззначајна и има многу важна улога во заштитата од многу болести

Жалфија и мед за лекување на афти

Автор: www.doktori.mk | 17.6.2014
image

Раничките на слузокожата на усната шуплина (афтите) претставуваат многу чест и непријатен проблем. Тие можат да настанат на различни начини, но најчесто се работи за драстичен пад на имунитетот или изразена авитаминоза. Како да ги лекувате?

Дали фармацевтите се продавачи?

Автор: www.doktori.mk | 20.3.2014
image

Познавам многу мои другари што работаат како ПРОДАВАЧИ во аптека“. Зошто напишав ПРОДАВАЧИ со големи букви? Исто така, голем број на познаници, мои другари, мојата поранешна девојка, роднини итн. ги сметаат фармацевтите за ПРОДАВАЧИ. Дали е така?

Осип после висока температура

Автор: Редакција Рингераја | 26.2.2014
image

Розеола, исто така позната како шеста болест (exanthem subitum и roseola infantum) е вирусна болест кај мали деца. Се карактеризира со висока температура која трае неколку дена, по што се јавува осип по телото

Крв во пелената на бебето? Дали е тоа нормално?

Автор: Редакција Рингераја | 5.2.2014
image

Секој нов ден со детето носи нови прашања и дилеми.Дали е нормално бебето да плаче многу, воопшто да не плаче, да има столица три пати на ден, да нема столица три дена.Една од тие ситуации е појавата на крв во пелената на бебето. Дали е тоа нормално?

ОЗНАКИ:

Кортикостероиди за дерматолошка примена

Автор: Редакција Рингераја | 22.1.2014
image

Кога ќе се спомне кортикостероид, кај родителите веднаш се појавува страв, недоумица и се поставуваат безброј прашања - дали да се користи на кожата на детето, какви нуспојави има, што е значењето на зборот кортикостероид? Разрешете ги вашите дилеми!

image

Поврзаноста на воспалението на горниот респираторен систем и долните дишни патишта е одамна позната и денеска се именува како синобронхијален синдром

Афти

Автор: www.doktori.mk | 11.11.2013
image

Афтозен стоматит, или уште познат само како „афти“, е заболување на усната празнина кое се карактеризира со појава на мали, гнојни мозолчиња. Од афти страдаат луѓе од најразлични возрасти, но сепак најчеста е појавата на афти кај децата

Што кога детето ќе добие грип?

Автор: Редакција Рингераја | 1.10.2013
image

Вашето, инаку разиграно и весело, дете Ви се чини дека е помирно во последните неколку часа. Му тече носето и има покачена температура. Се жали на главоболка и пецкање во грлото. Сигурно има грип?

СТРАНА 3 ОД 8


Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?