|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Детско катче

image
/11


Лав и глушец

Лавот еднаш спиел, а глушецот претрчал преку неговата уста. Лавот се разбудил, го фатил и се спремал да го раскине. Глушецот тогаш почнал да го моли да му прости и да не го убива, говорејќи дека некогаш  и тој ќе му стори некоја добрина. Лавот се насмеал на овие зборови и го пуштил. Не изминало многу време и навистина се случило лавот да дочека добрина и да го спаси својот живот по заслуга на глушецот. А тоа станало вака:  лавот се фатил во мрежата што била поставена од ловџиите. Глушецот го чул рикањето и стенкањето на лавот, дошол ја прегризал мрежата и ослободувајќи го рекол: “Ти мене ми се насмеа кога ме пушти, зашто не очекуваше да ја вратам добрината твоја. Сега знај дека и глувците знаат што е благодарност.”

Девојчето и дванаесетте месеци
Македонски волшебни приказни
4
Дванаесетте месеци
Од Јануари до Декември
4
Мајчице мила моја
Детски песнички
3
Зима, бела зима
Детско катче
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

koe ime da go izbereme za mojata princeza
em43

)

darija (28%)

lana (20%)

erika (6%)

klara (8%)

sofija (32%)

galena (7%)


Број на сите гласови: 158

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!