|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

3 домашни лекови против првут

Редакција Рингераја, 7.6.2020
Ослободете се од досадните снегулки во косата на природен начин
Клучни зборови:

image
/11


 

Имав чешав, ронлив скалп? Обидете се со овој едноставен рецепт против првут од Елизабет Кунане-Филипс, трихолог (тоа е експерт за коса и скалпот) на Клиниката „Филип Кингсли“ во Newујорк.
. Шампон секој ден
Да, секојдневно! Кога ја прескокнувате миењето, нечистотијата, производот и маслото да се соберат, што доведува до воспаление и чешање.
Нема потреба да добивате фенси производи за убавина. Се мачи со шампон кој содржи смирувачко маслиново масло и алое вера или побарајте формула со лушпеста скалпот со антибактериски цинк пиритион, како што е Шампон за нега на суво скалпот за нега на главата и рамената. Ако условите, ставете само производ на краевите на жиците.
2. Користете тонер
Измешајте еднакви делови на леска од вештерки и мијат уста што содржи алкохол. (Може да подготвите голема количина и да го чувате во вашиот кабинет.) После шампон и сушење крпи, посипете ја мешавината на скалпот, масирајте ја со прстите и стилот како и обично. (Вашата коса нема да биде леплива, ветуваме!) Астригните помагаат да се отстранат квасецот и бактериите одговорни за чешање.
3. Нанесете врело масло
Еднаш неделно, поп 2 унци маслиново масло во микробранова печка за 15 секунди (не повеќе!) И користете памучна топка за да ја нанесете на скалпот. Ставете на капа за туш и глупак со расадник одбор на Pinterest 30 минути, а потоа шампон. Топлиот третман нежно се отстранува со олабавување на чешачките снегулки.

Имате првут кој ве чеша и паѓа од вашата коса како снег?

Обидете се со овој едноставен рецепт против првут од Елизабет Кунане-Филипс, трихолог (експерт за коса и скалп) на Клиниката „Филип Кингсли“ во Њујорк.

 

Шампонирање секој ден

Да, секојдневно! Кога го прескокнувате миењето, дозволувате нечистотијата и маснотиите да се соберат, што доведува до воспаление и чешање.
Нема потреба да купувате фенси производи за убавина. Едноставно купете шампон кој содржи смирувачко маслиново масло и алое вера или шампон за нега на сува коса и скалп. Ако ставате регенератор, ставете само на врвовите на прстите и не на скалпот туку само на краевите од косата.

 

2. Користете тонер

Измешајте еднакви делови на тоник од хамамелис (witch hazel) и течност за миење на устата што содржи алкохол. Може да подготвите поголема количина и да го чувате во вашиот плакар. После шампонирањето и сушењето на косата со крпа, посипете ја мешавината на скалпот и масирајте со прстите (вашата коса нема да биде леплива, ветуваме!) Оваа мешавина помага да се отстранат бактериите одговорни за чешање.


3. Нанесете загреано масло

Еднаш неделно, загрејте 200 мл. маслиново масло во микробранова печка за 15 секунди (не повеќе!) и користете памучна крпа за да го нанесете на скалпот. Ставете капа за туширање или крпа на главата околу 30 минути, а потоа шампонирајте ја косата. Топлиот третман нежно ги отстранува и помага да се олабави и да испадне првутот, а воедно и го обновува скалпот.

Сите предности од морската вода
Сите неизмерно се радуваме на почетокот на летото, бидејќи тоа значи дека сезоната на годишни одмори и одењето на море е...
3
Тајната на убавината на Мерлин Монро
Производот кој Мерилин Монро го користела за совршено мазна кожа веќе го имате во својот дом
3
Интервју со Александра Илиевска–водител на...
Александра Илиевска, на сите нам добро познато ТВ лице, најмногу препознатлива по белото перче во косата, широката насме...
3
Фото: Божиќ во домовите на славните
Вчера католиците го прославија Божиќ. Ви пренесуваме дел од празничната атмосвера од Бакингамската палата до домовите на...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Mia
MARIKA

Dali Vi se dopaga imeto Mia?

Da (70%)

Ne (23%)

Mnogu (0%)

Ic ne mi se dopaga (7%)


Број на сите гласови: 43

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!