|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Неколку причини зошто јогата е одлична за бремени жени...

ШТО ДА ТРЕНИРА МОЕТО ДЕТЕ?

Погодна ли е јогата за деца?

Автор: Редакција Рингераја | 20.5.2015
image

Возрасните не се единствените кои се подложени на стрес. И децата се. Дознајте како можете да му помогнете на вашето дете да биде мирно и среќно со помош на јогата

image

Знаете ли дека еден од најдобрите начини за чистење на телото од токсини е вежбањето јога?

image

Зошто јога? Одговори на ова прашање има многу, но сите се сведуваат на еден едноставен одговор: затоа што јогата прави да се чувствуваш одлично - и телото, и умот, и духот

image

Центарот за интегрална јога ДАРМА во соработка со Центарот за интегрална јога НАМАСТЕ организира Работилница за пренатална јога, на која бремените жени и оние кои се подготвуваат да забременат би се запознале со можностите и придобивките на јогата

image

Предадената љубителка на јога, 36-годишната Laura Kasperzak стана вистинска сензација на Инстаграм. Повеќе од 700,000 следбеници секојдневно ги воодушевува со фотографиите на кои со своите деца ужива во јогата

ВО ДОБРА ФОРМА

До рамен стомак за седум дена

Автор: Редакција Рингераја | 7.5.2012
image

Летото е пред нас, а со него и одењето на езеро, море и базен, а Вие имате масни наслаги на стомакот? Доколку немате многу, првите резултати можат да бидат видливи за седум дена, со правилен режим на исхрана

ВЕЖБАЊЕ

Јогата - метод за владеење со стресот

Автор: Јога сојуз на Македонија | 5.8.2010
image

Владеењето со стресот претставува динамичен процес што се состои од вложување лични напори насочени кон нас самите или ориентирани кон надвор, со цел да се справиме со внатрешните барања или со барањата на средината, како и со конфликтите меѓу нив.

ФИЗИЧКА АКТИВНОСТ

Јога за деца

Автор: Редакција Рингераја | 3.6.2010
image

Децата исто како и возрасните се изложени на стрес и затоа пожелно е навреме да учат како да се справуваат со него. Рингераја во соработка со „Ксантика“ организира бесплатни забавни и едукативни вежби за дечињата од домот „11. Октомври“.

СЕ ЧУВСТВУВАМ УБАВО

Јога за здрава бременост

Автор: Јога сојуз на Македонија | 4.5.2010
image

Последниве неколку години се зголемува бројот на истражувања кои покажуваат дека трудниците кои практикуваат јога имаат поздрава бременост и раѓаат поздрави деца.

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

na kolku meseci proodi vaset_o dete
zzaa

na kolku meseci proodi vaset_e dete?

10 meseci (23%)

11 meseci (17%)

12 meseci (14%)

13 meseci (20%)

14 meseci (14%)

15 meseci (12%)


Број на сите гласови: 65

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!