|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

ДА НАПРАВИМЕ САМИ

Играта е пат преку кој децата учат

Автор: Креативна библиотека за деца | 12.3.2021
image

Играта е активност која помага и го исполнува секојдневниот живот на детето. Таа помага во процесот на подготовка на детето како на физички така и на когнитивен начин

image

Ги покануваме сите родители и деца од 3-10 години да се вклучат во креативниот предизвик - ЕДУИНО ИГРАТОН. Учествувајте со цел создавање на прекрасни семејни спомени и поттикнување моменти на учење и забава заедно со вашите најмили

СЕ ЗА УЧИЛИШТА

Учење на далечина: 10 златни правила

Автор: Редакција Рингераја | 27.8.2020
image

Проверете ги десетте златни правила што ќе му помогнат на вашиот ученик полесно да го помине ова учење од далечина

image

Најголем број од децата се чувствуваат вознемирено и возбудено кога треба по прв пат да влезат во училишните клупи. Вие како родител може да им го олесните тој процес

image

Загрижени сте дека вашето дете ќе ги заборави минатогодишните лекции за време на летниот распуст на сонцето? Опуштете се! Овие активности на отворено ќе помогнат да го сопрете „дренирањето на меморијата“

image

Зборувајте со вашето бебе како да ве разбира се'. Искористете ја секоја прилика да му објасните на бебето што се случува околу вас, во паркот, во станот, или на прошетка... Иако не знае да зборува, тоа е стимулативно за развојот на мозокот

image

ПРИВАТНА ДЕТСКА ГРАДИНКА БАМБИНИ-ОКИТЕКС

СЕ ЗА УЧИЛИШТА

Како да го научите детето да чита?

Автор: Редакција Рингераја | 26.10.2015
image

Додека порано беше нормално дури во прво одделение детето да почне со читање и пишување, во последно време се повеќе родители сакаат нивното дете да почне да чита од раното детство и сами се зафаќаат со обука

image

Нова ТВ серија WORD ON THE STREET!Секој вторник - 11 часот - МРТ1

СТРАНА 1 ОД 1