|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Здраво, ви пишува „храбра“ идна мајка, која веќе се плаши да сподели во мајчинските групи на Фејсбук на тема породување. Видов друга слична приказна кај вас и тоа ме мотивираше да контактирам со уредниците на „Рингераја“

ДНЕВНИКОТ НА МАМА

Пријателки мои: жал ми е, не знаев!

Автор: Редакција Рингераја | 28.9.2021
image

Никогаш не сум се чувствувала повеќе сакано отколку во деновите, неделите и месеците откако се роди моето девојче. Чувствував огромна љубов од сите во мојот живот, но љубовта што ја чувствував откако станав мајка беше поинаква

МАЈКИТЕ ОД ИНСТАГРАМ

Болна исповед: Родив мртвороденче

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 23.1.2021
image

Прекрасен инстаграм профил кој привлекува внимание е @kidslovetraveling. Пред неколку денови на нејзиниот профил напиша „Денес ќе споделам со вас нешто многу болно од моето минато. Никогаш претходно не сум зборувала дека родив мртвороденче...

image

Откако во 2012 година стана мајка на Блу Ајви, светски познатата пејачка Бијонсе и откри на јавноста дека имала спонтан абортус пред тоа. Иако долги години не зборуваше за тоа, сега реши да се отвори пред магазинот Elle

image

36-годишниот Иван го пренесе своето искуство од еднодневното чување на неговите две деца и насмеа илјадници родители од Балканот

МАМИНО КАТЧЕ

Еден ден, кога јас ќе имам син...

Автор: Редакција Рингераја | 17.10.2016
image

Мил мој, не мораш да бидеш инжињер. Не мораш да бидеш адвокат. Не е важно што ќе бидеш кога ќе пораснеш. Сакаш да бидеш психолог? Браво! Спортски коментатор? Напред! Кловн во трговски центар? Одличен избор!”

image

Камите доаѓаат во сите облици. Нивните рабови од челик се изострени за да можат да пуштат крв и да повредат. Сум прочитала зборови. Сум слушнала зајадливи забелешки:Ти имаш само едно дете. Ти не си остварена, вистинска мајка...

ВИСТИНСКИ ПРИКАЗНИ

Патот до дете...

Автор: Анонимен автор | 3.2.2016
image

Исповед на една жена, која со години се обидува да стане мајка...

ВИСТИНСКИ ПРИКАЗНИ

Патот до дете...

Автор: Анонимен автор | 26.1.2016
image

Исповед на една жена, која со години се обидува да стане мајка...

image

Вистинска приказна на 30-годишна македонка, напишана за Рингераја.мк

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Работа.
пеперутка16

Кога почнавте да работите по породувањето?