|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Со оглед на тоа што очилата за сонце имаат стилска моќ во целост да ви ја променат и најобичната дневна модна комбинација, вреди внимателно да ги одберете и да инвестирате во нив. Оваа пролет 2019-та модерните девојки ќе носат 5 модели на наочари

ВИДЕА

Видео: Мајките се семоќни џинови

Автор: Редакција Рингераја | 17.5.2017
image

Сте се запрашале ли некогаш како изгледате во очите на вашето мало дете?

МОДА

Наочари за сонце според формата на лицето

Автор: Редакција Рингераја | 9.6.2014
image

Наочарите се задолжителен додаток за пролетно-летната сезона – ги штитат очите од сонцето, ги сокриваат подочниците и го дополнуваат целокупниот изглед. Но за да ви стојат совршено, треба да ја следите формата на лицето

БОЛЕСТИ И СИМПТОМИ

И Хари Потер носи наочари...

Автор: Редакција Рингераја | 11.11.2010
image

Излегувате од лекарскиот кабинет, заедно со своето дете и се чувствувате многу збунети. Очниот лекар даде категорично мислење : Вашето дете треба да носи наочари, а сеуште нема три години.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Работа.
пеперутка16

Кога почнавте да работите по породувањето?