|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Речиси секој родител се чувствувал немоќен во продавница или на улица, кога детето ќе почне да се бори за живот и смрт за некоја играчка

image

Пред некој ден додека пазарев во еден трговски центар заедно со мојата ќеркичка, ми се приближи една средовечна госпоѓа и ми рече дека не е хумано што мојата ќерка веќе дваесет минути плаче и дека треба да ја смирам

РАЗВОЈ НА ДЕТЕТО

Не можам да ти купам, немам пари

Автор: Редакција Рингераја | 30.6.2014
image

Честа ситуација кај родителите е да ја сокриваат беспарицата, односно да не признаваат зошто на децата не можат да им купат нешто. Она што е полошо од тоа, е на детето да му овозможите се што ќе посака

ПРАЗНИЧНО РАСПОЛОЖЕНИЕ

Одржување на жива елка во домот

Автор: Редакција Рингераја | 25.12.2010
image

Се повеќе луѓе купуваат жива елка за Новогодишните и Божиќните празници. Нејзината цена е висока, но целта идеална - нема да уништуваат дрва или да користат вештачки елки кои стотици години ќе се разградуваат во природата

image

Ако сакате да бидете паметен купувач проверете во кој стил на купувач припаѓате!

image

Стомачето веќе видливо ви расте и дошло време за шетање по продавниците со гардероба за трудници? Десет работи кои мора да ги купите!

image

Секоја идна мајка во бременоста се прашува што треба да подготви за доаѓањето на новиот член во семејството.

ЧУВСТВО ЗА УБАВИНА

Не сакам да го облечам тоа...

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Бидeте прифатливи кон начинот на облекување на детето, бидејќи така заштедувате нерви, а заштедувате и време. Можеби добро ќе ви дојде некој совет.

image

На детето во текот на својот развој потребни му се различни играчки кои ќе го привлечат неговото внимание и затоа мораме да ги бираме според неговата возраст.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Работа.
пеперутка16

Кога почнавте да работите по породувањето?