|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Има една посебна возраст на девојките - околу 8-11 години. На оваа возраст, за нас тие уште се деца, но треба да знаеме дека тие се веќе целна група. Но не на играчките и здравата храна, туку на индустријата на убавината, која може да биде смртоносна

ИСХРАНА

Еднаш буцко, засекогаш буцко?!

Автор: Редакција Рингераја | 10.4.2014
image

Во потрага по начин за борба против дебелината, научниците дошле до заклучок дека луѓето кои биле дебели како бебиња, имаат големи шанси да останат такви и како возрасни

РАЗВОЈ НА ДЕТЕТО

Мали гурмани

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Умерена дебелина кај децата е нормална под услов децата да се хранат здраво и со разновидна исхрана.

image

Дали диетата е опасна за трудницата и бебето? (англиско видео)

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Vaginalen lubrikant
magnafarm

Dali bi koristele vaginalen lubrikant so cel da gi zgolemite sansite za zabremenuvanje?

Da (40%)

NE (60%)


Број на сите гласови: 81

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!