|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Диета во бременоста

Youtube, 6.5.2010
Дали диетата е опасна за трудницата и бебето? (англиско видео)

/11


Жената во нормална бремност би требало да се здебели од 8 до 15 килограми. Жените кои пред да останат бремени имале вишок килограми, би требало да се здебелат помалку

Во секој случај се препорачува околу 2500 кал дневно, а диета строго се забранува. Кога трудницата е гладна, тој глад го чувствува и бебето!

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Дали е нормално крварењето за време на бре...
Глетката на крв никогаш не е добредојдена кога сте бремени. Факт е дека крварењето во бременоста е доста честа појава, о...
4
elenak: Мојата породилна приказна
Моментот кога јас се претворив во “ние”
4
Што да очекувате додека очекувате бебе?
Со бременоста заедно одат необичните соништа и зголемената пигментација, носот Ви е затнат, видот замаглен, нозете отече...
4
Фото: Тато побрзај, бебето ќе излезе пред ...
Овој беше еден од најслатките транспаренти на Скопскиот Маратон
4
Анкета

Градинка.
Admin

Во која градинка посетува вашето дете?