|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Лежам во креветот и гледам во мејлот кој ми пристигна. Не смеам да го отворам. Му го проследувам него и чекам да ми ги соопшти резултатите. Ја гризам долната усна бидејќи нема реакција. Само тишина...

ВИСТИНСКИ ПРИКАЗНИ

Патот до дете...

Автор: Анонимен автор | 12.2.2016
image

Исповед на една жена, која со години се обидува да стане мајка...

image

Мажот запознава жена. Се сакаат. Потоа доаѓа и бебе. Тоа е толку едноставно. Или не е? Оваа седмица Yahoo Parenting објавува неверојатни стории за уникатниот начин на формирање на семејство. Ви претставуваме една

ВИСТИНСКИ ПРИКАЗНИ

donatela: Ве молам помогнете ми!

Автор: Редакција Рингераја | 14.4.2014
image

Би сакала со некого да ја споделам мојата тажна приказна во обид да добиеме второ дете

image

Вистински приказни од забременување - БожјиДар

image

Вистински приказни од забременување - Kolachence

image

Моментот кога нашите души се споија во една

image

Кејт Силвертон, презентер и новинар на BBC ја раскажува својата приказна од забременување

РИНГЕРАЈА НОВОСТИ

Станете автор на Рингераја!

Автор: Барбара, Редакција Рингераја | 18.4.2011
image

Да бидеш автор е лесно! Автор може да биде секој! Секој кој чувствува, секој кој љуби, секој кој страда, секој кој тагува, секој кој безмерно се радува...

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Бременост и сопруг/сопруга.
пеперутка16

Дали вашиот сопруг/сопруга знае во која недела сте бремени?