|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Уметноста појака од аутизмот. Изложба на деветгодишниот Филип со дела кои ќе ве остават без зборови

image

Оваа година со голема чест и задоволство здружението ја прими Награда „13 Ноември“, која се доделува на физички и правни лица како знак на признание на Градот Скопје

image

Здружението ВО МОЈОТ СВЕТ и оваа 2015 година, традиционално го одбележа 2-ри Април, меѓународниот ден на аутизмот со пригодна програма. Место на настанот беше скопскиот Capitol Mall

image

Здружението за третман на лица со Аутизам, АДХД и Аспергеров синдром “Во мојот свет” го издадоа вториот број на првото списание за аутизам, АДХД и Аспергеров Синдром “Досие Сино” во Република Македонија. А во него - Рингераја.мк

ПР ТЕКСТОВИ

„Еден свет за сите“ во Рамстор

Автор: Во мојот свет | 22.4.2014
image

АПРИЛ-МЕСЕЦ НА АУТИЗМОТ: Здружението ВО МОЈОТ СВЕТ продолжува со кампањата „Еден свет за сите“ што традиционално ја спроведува во тек на месец Април

image

Среда, 2-ри април, светскиот ден на аутизмот – овој посебен ден беше исполнет со значајни настани!

АКТУЕЛНО

Работилница за превенција на развојни нарушувања

Автор: Здружение за третман на лица со аутизам, АДХД и Аспергеров синдром ВО МОЈОТ СВЕТ | 30.10.2013
image

Здружението ВО МОЈОТ СВЕТ објавува дводневна работилница за „Консултативна и едукативна подршка во превенција на раните развојни нарушувања наменета за подршка на воспитувачите, стручниот кадар (дефектолози, психолози и логопеди)

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Големината на градите по доењето.
пеперутка16

Дали вашите гради останале исти по доењето или се помали/поголеми од пред бременоста и доењето?