|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Повеќето од нас би можеле да признаеме дека сме доживеале избезумени мисли во текот на бременоста со кои го доведувавме во прашање нашиот избор да станеме родители, или се прашувавме дали сепак ќе бидеме истата личност откако ќе станеме мајка

image

Неодамна, истражувањето покажало дека многу мајки веруваат дека останувањето дома со бебето е многу потешко отколку да се вработите со полно работно време. Ова е особено точно за новите родители

КАРИЕРА

Како да го придобиете шефот на ваша страна?

Автор: Редакција Рингераја | 7.5.2015
image

Односот со лицето кое ви е надредено на работа, често е осетливо подрачје. Ако сакате вашиот однос со шефот да биде што поквалитетен, држете се до овие седум совети

image

Речиси нема семејство во кое сопругата е домаќинка, која не оди на работа и целосно е посветена на одгледувањето на своето дете. Доживуваат ли каење дамите кои градат кариера со "брзи чекори" и немаат доволно време за малото детенце?

УРЕДНИЧКИ ИЗБОР

Предраг Павловски - македонскиот Саваш Балдар

Автор: Барбара, Редакција Рингераја | 13.3.2012
image

Со Предраг Павловски говориме за семејството, кариерата, бракот и секако за Саваш Балдар - ликот кој ги освои женските срца преку неговиот глас

image

Анџелина Џоли, како мајка на 6 деца со голем напор успева да го испланира времето за да има доволно време за работа, а да помине време и со семејството.

image

Ако треба да се избере една здравствена состојба која е најголем хендикеп за успешна пејачка кариера, тоа е цистична фиброза. Тоа не е случај за талентираната млада вокалистка Бјанка Николас, која и покрај здравствената состојба, издаде своја песна

ОДНОСИ ВО СЕМЕЈСТВОТО

Интервју: Next Time

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Секогаш насмеани, со позитивна енергија, со некој посебен шарм, даден од Бога, Мартин и Стефан од Next Time, заедно со мама Сузе ни зборуваат за нивниот успеси и за значењето на семејството во секој период на животот.

ОДНОСИ ВО СЕМЕЈСТВОТО

Интервју: Елена Ристеска

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Елена Ристеска, млада, убава, успешна, а толку скромна и мила девојка ни открива детали од нејзиното детство, односите во семејството и значењето на семејството во изградба на нејзината кариера.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

pomos vo izbor na ime
gulapce

najubavo ime

Mila (34%)

Mihaela (33%)

Dragana (13%)

Mina (20%)


Број на сите гласови: 199

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!